آشنایی با جزیره شلی در ساحل شرقی آمریکا

به گزارش وبلاگ شماره 3443، در ساحل استان کارولینای شمالی واقع در آمریکا یک جزیره نو به وجود آمده است! این توده خاکی که هلالی شکل است، در Cape Point واقع در منطقه باکستون کم کم نمودار شد. بعلاوه به نظر می رسد طول جزیره یک مایل و عرض آن بیش از 400 فوت باشد.

آشنایی با جزیره شلی در ساحل شرقی آمریکا جزیره شلی (Shelly Island) به تازگی در نزدیکی ساحلی در کارولینای شمالیِ (North Carolina) آمریکا پدیدار شده است که با وجود ظاهر خیره نماینده اش، مکانی بسیار خطرناک برای اکتشاف به شمار می رود.

به گزارش روزنامه ویرجینیان پایلوت (Virginian Pilot)، این جزیره که از جنس شن و ماسه است، 1.6 کیلومتر طول و 146 متر عرض دارد و تنها در طول چند هفته گذشته از سطح اقیانوس بیرون زده است. یکی از اولین کسانی که متوجه ظاهر شدن این جزیره در ساحل باکستونِ (Buxton) کارولینای شمالی شد، جانت ریگِن بود که با پسر 11 ساله اش برای جمع کردن صدف به این ساحل رفته بود؛ به علت وجود صدف های زیبای در ساحل باکستون و چشم انداز خیره نماینده ای که این مادر و پسر با آن روبرو شدند، پسر ریگن نام این مکان را جزیره شلی گذاشت. جزیره شلی که جزو منطقه حفاظت شده کِیپ هاتراس (Cape Hatteras) است، در ماه آوریل آغاز به رشد کرد و تا تعطیلات روز یادبود (Memorial Day) به سایز کنونی اش رسید.

ظاهر اعجاب انگیز جزیره شلی در کنار نوظهور بودن آن باعث می گردد که علاقه مندان زیادی برای کشف این مکان ناشناخته به کارولینای شمالی بیایند و کوشش نمایند که خود را به این جزیره زیبا برساند؛ اما بیل اسمیت رئیس سازمان NCBBA، معتقد است که اکتشاف جزیره شلی می تواند کار خطرناکی باشد. سازمان NCBBA که در زمینه محیط زیست فعالیت می نماید، به علاقه مندان هشدار داده است که از ورود به این جزیره خودداری نمایند.

ساحل باکستون مدت زیادی است که به عنوان محلی مناسب برای ماهیگیری شناخته می گردد؛ به همین علت، در زیر سطح جزیره شلی تعداد بی شماری قلاب ماهیگیری وجود دارد که جابجایی در این جزیره را خطرناک می نمایند. از طرف دیگر، کوسه ها و آبزیان مرگ آفرین دیگری هم در آب های ساحل زندگی می نمایند و در فاصله 15 متری بین جزیره شلی و ساحل باکستون، یک جریان قوی و خطرناک ایجاد شده است که رسیدن به این جزیره را از آنچه که هست، سخت تر می نماید.

اسمیت در همین رابطه می گوید:

حمله کوسه ها یکی از مسائل موجود است، اما خطر غرق شدگی در این منطقه نگرانی اصلی ماست.

به علت مسائل ذکرشده برای رسیدن به جزیره شلی، عکاسی با نام چاد کاچرا (Chad Koczera) با استفاده از یک پهپاد تصاویر موجود از این مکان زیبا را تهیه نموده است؛ البته به گزارش ویرجینیان پایلوت، تا به امروز افراد شجاع تری بوده اند که در چند هفته گذشته دست به اقداماتی برای رساندن خود به این جزیره زده اند.

به گزارش مسئولان منطقه حفاظت شده کِیپ هاتراس، خط ساحلی باکستون به علت وجود امواج قوی و طوفان های شدید، دائما در حال تغییر است؛ پس انتظار می رود که در طول یک یا دو سال آینده به نسبت شرایط موجود، جزیره شلی از آنچه که هست بزرگ تر گردد و یا کمی به زیر آب فرو رود.

با وجود تمامی هشدارها، همچنان افرادی هستند که خطرات موجود را به جان می خرند و سعی می نمایند خود را به جزیره شلی برسانند؛ دیوید هالاک (David Hallac)، از مدیران منطقه ها حفاظت شده آمریکا خطاب به این افراد می گوید:

بهتر است که برای رسیدن به جزیره شلی از وسایل قایقرانی مناسب استفاده گردد و افراد باتجربه ای که با امواج و جریان های قوی آب آشنا هستند، این کار را انجام دهند.

منبع: سایت برترینها

منبع: راسخون

به "آشنایی با جزیره شلی در ساحل شرقی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جزیره شلی در ساحل شرقی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید