اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اگر حکم داده گردد که فیسبوک اطلاعات را غیرقانونی جمع نموده و عمدا تخلف نموده است، این جریمه ممکن است تا 5000 دلار بر هر خلاف افزایش یابد.

اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران

ابزار تگ کردن عکس در فیسبوک، از نرم افزار تشخیص چهره استفاده می نماید تا برای افراد داخل شبکه اجتماعی یک کاربر، نامشان را پیشنهاد کند

در یک شکایت حقوقی جدید، اینستاگرام متهم شده است که اطلاعات شخصی (بیومتریک) حدود 100 میلیون کاربر را بدون رضایت آن ها جمع نموده است.

این برنامک که در مالکیت فیسبوک است، اگر به اتهام نقض قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی (که مستلزم رضایت کاربران برای جمع آوری چنین اطلاعاتی است) مجرم شناخته گردد، ممکن است تا هزار دلار بابت هر تخلف جریمه گردد.

اگر حکم داده گردد که فیسبوک اطلاعات را غیرقانونی جمع نموده و عمدا تخلف نموده است، این جریمه ممکن است تا 5000 دلار بر هر خلاف افزایش یابد. این رقم به بیش از نیم تریلیون دلار خواهد رسید - یعنی پنج برابر دارایی خالص مارک زاکربرگ، موسس فیسبوک.

ارزش فیسبوک در حال حاضر 740 میلیارد دلار تخمین زده می گردد. ماه گذشته، فیسبوک پیشنهاد کرد که در شکایت حقوقی مشابهی، 650 میلیون دلار بپردازد. به گزارش بلومبرگ که نخستین بار این پرونده را گزارش کرد، آن شکایت علیه خود فیسبوک مطرح شده بود.

در شکایت مطرح شده آمده است که ابزار تگ کردن عکس در فیسبوک، از نرم افزار تشخیص چهره استفاده می نماید تا برای افراد داخل شبکه اجتماعی یک کاربر، نامشان را پیشنهاد کند.

فیسبوک این شکایت را بی پایه خواند. سخنگوی فیسبوک اضافه نمود: اینستاگرام از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده نمی نماید.

شکایت والن علیه فیسبوک روز یکشنبه در دادگاهی ایالتی در شهر ردوودسیتی کالیفرنیا (مقرغول تکنولوژی فیسبوک) طرح شد.

در آن دادخواست آمده است: وقتی فیسبوک اطلاعات خصوصی کاربران اینستاگرام را می گیرد، از آن برای تقویت توانایی تشخیص چهره در تمامی فراورده هایش، ازجمله برنامک های فیسبوک استفاده می نماید، و آن اطلاعات را با شرکت ها و سازمان های مختلفی به اشتراک می گذارد.

فیسبوک تمام این کار ها را بدون اطلاع دادن یا جلب رضایت (تصریح شده در قانون) انجام می دهد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید