ادعای شایعه واگذاری زمین به گردان های حزب الله عراق تکذیب شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، دفتر نخست وزیری عراق ادعای شبکه آمریکایی الحره مبنی بر واگذاری چندین قطعه زمین به گردانهای حزب الله این کشور را تکذیب و خواهان برخورد قانونی با منتشر کنندگان این شایعه شد.

ادعای شایعه واگذاری زمین به گردان های حزب الله عراق تکذیب شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شماره 3443، در پی ادعای شبکه الحره آمریکا مبنی بر اینکه دفتر نخست وزیری عراق، چند قطعه زمین با مساحت بالا در منطقه امنیتی سبز بغداد در اختیار گردانهای حزب الله قرار داده است، دفتر عادل عبدالمهدی طی بیانیه ای واکنش نشان داد.

در بیانیه شب گذشته (چهارشنبه - 22 آوریل) دفتر نخست وزیری عراق که نسخه ای از آن در خبرگزاری رسمی واع منتشر شد، آمده است: بعضی شبکه های اجتماعی و رسانه ها خبری جعلی مبنی بر اینکه رئیس دفتر نخست وزیری عراق، چندین قطعه زمین در منطقه سبز به گردانهای حزب الله اعطا نموده است، منتشر کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما ضمن تکذیب این خبر تاکید می کنیم که اساسا رئیس دفتر نخست وزیری هیچ اختیار قانونی برای اعطای زمین در عراق چه در منطقه سبز و چه در خارج آن، برای سرمایه گذاری یا هر هدف دیگری ندارد.

در بیانیه دفتر دولت پیشبرد امور عراق تاکید شد: دولت کنونی به نخست وزیر عبدالمهدی، هرگز به چنین اقدامی در منطقه سبز برای هر گروهی که می خواهد باشد، دست نزده ونخواهد زد. لذا باید با طرف های منتشر کننده این اطلاعات کذب و غیرواقعی که اهداف و انگیزه های آنها در شرایط کنونی کاملا روشن است، برخورد قانونی گردد.

شبکه الحره آمریکا، به نقل از یک مقام امنیتی عالی رتبه عراق، دیروز ادعا کرد که رئیس دفتر عبدالمهدی اراضی وسیعی را در منطقه سبز در اختیار گردانهای حزب الله قرار داده است. این خبر به سرعت در شبکه های اجتماعی و پایگاه های خبری بازنشر شد.

شبکه عربی زبان الحره با هزینه وزارت امور خارجه آمریکا در 2004 فعالیت خود را شروع کرد و یک پایگاه خبری نیز با همین نام به بازنشر اخبار این تلویزیون می پردازد که به گزارش بعضی رسانه های عراقی، الحره تا به امروز راهنمایی پرونده های متعددی در راستای ایجاد تفرقه در عراق را در دست داشته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادعای شایعه واگذاری زمین به گردان های حزب الله عراق تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای شایعه واگذاری زمین به گردان های حزب الله عراق تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید