افتتاح دفتر اطلاع رسانی روسیه در ایران

به گزارش وبلاگ شماره 3443، دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران همزمان با شروع به کار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران، افتتاح می گردد.

افتتاح دفتر اطلاع رسانی روسیه در ایران

مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ملاقات با اولگ سافونوف، رییس آژانس گردشگری فدرال روسیه که به منظور شرکت در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با همراهی هیاتی از فعالان بخش خصوصی گردشگری روسیه به کشورمان سفر نموده گفت:

دستاوردهای سفر اخیر هیات ایرانی به روسیه با تاکید معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد پیگیری نهاده شد.

وی افزود: حضور هیات روسی در ایران نیز نشان از اراده جدی مقامات گردشگری این کشور برای توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران دارد. افتتاح دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران و بعلاوه شروع به کار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته دو اتفاق مهمی است که فردا - 27 بهمن ماه - شاهد آن خواهیم بود.

وی با اشاره به امضاء سند همکاری جامع گردشگری ایران و روسیه تاکید نمود: تشکیل کمیته فنی مشترک یکی از موضوعات مهم این سند است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رحمانی موحد افزود: برگزاری کارگاه های مشترک در زمینه بازاریابی، تبلیغات، آموزش، انتقال تجربیات و سرمایه گذاری از جمله زمینه های مهم همکاری بین دو کشور است.

معاون گردشگری بعلاوه گفت: تسهیل صدور ویزا برای اتباع ایرانی و روسی به منظور تردد در این دو کشور باید به صورت جدی دنبال گردد، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر این موضوع را پیگیری می نماید و ما امیدواریم این پیگیری ها در روسیه هم انجام گردد.

اولگ سافونوف، رییس آژانس گردشگری فدرال روسیه، برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته را یک اتفاق بزرگ دانست و بیان نمود: این نمایشگاه یک فرصت بسیار مناسب برای معرفی ظرفیت های کشور روسیه است.

وی با بیان این که مردم ایران و روسیه علاقه مند به شناخت یکدیگر هستند، افزود: راه اندازی دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران، نقش بسیار مهمی در ارائه کیفیت خدمات به اتباع ایرانی که قصد سفر به روسیه دارند، خواهد داشت.

رییس آژانس گردشگری فدرال روسیه با اعتقاد بر اینکه تسهیل ویزا بین دو کشور می تواند افزایش حجم تردد گردشگران بین ایران و روسیه را افزایش دهد، افزود: این موضوع در روسیه هم در حال پیگیری است.

سافونوف با بیان این که برگزاری کارگاه های زنده برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در دو کشور، موجب آشناسازی مردم و بخش خصوصی در ایران و روسیه با این جاذبه ها می گردد، گفت: آژانس فدرال گردشگری روسیه آمادگی همکاری با فعالان بخش خصوصی گردشگری ایران در تمامی بخش ها را دارد.

منبع: ایسنا

منبع: کجارو

به "افتتاح دفتر اطلاع رسانی روسیه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح دفتر اطلاع رسانی روسیه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید