این مرد خرم آبادی را برق نمی گیرد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، از وقتی مرحوم ادیسون زحمت کشید و با بهره کشی از سلول های خاکستری مغزش برای ما برق و ... اختراع کرد تا همین حالا، الکتریسیته خیلی وقت ها بلای جان آدمیزاد بوده است؛ همین که پرش به پر کسی بگیرد در جا خشکش می نماید.

این مرد خرم آبادی را برق نمی گیرد

به گزارش وبلاگ شماره 3443،خبرنگار وبلاگ شماره 3443 سرنخ سال 1388 سراغ یکی از عجیب ترین مردهای ایرانی رفت. مردی که جریان برق روی او تاثیری نداشت:

در لرستان مردی پیدا شده که روی ادیسون را حسابی کم نموده. علی حسین بیرانوند که در یکی از روستاهای اطراف خرم آباد زندگی می نماید ضدبرق است؛ یعنی برق گرفتگی توی کارش نیست.

چطور فهمیدی برق از بدنت رد می گردد؟

20 ساله که بودم وقتی داشتیم خانه مان را برق کشی می کردیم، یک مرتبه دستم به سیم لخت برق خورد. انتظار داشتم برق مرا بگیرد اما با تعجب دیدم هیچ اتفاقی برایم نیفتاد. حس خاصی به من دست نداد. فکر کردم برق قطع است. از کسی که کنارم بود خواستم از این قضیه مطمئن گردد اما چون هنوز لامپی در خانه نصب نشده بود، او یک فازمتر روی بدنم گذاشت و لامپ فازمتر روشن شد.

شده سیستم ضدبرق بدنت کار نکند؟

نه نشده. بعد از آن ماجرا که از ضدبرق بودن بدنم خبردار شدم تا به حال، هرموقع سیم بدون روکش را داخل پریز زده ام برایم مسئله ای پیش نیامده است.

با برقی که از بدنت رد می گردد، می توانی یک لامپ را روشن بکنی؟

این را امتحان ننموده ام. باید این سوال را از یک متخصص برق پرسید اما هر وقت دو سیم لخت را در دستم می گیرم و دو سر آن را به بدنم می زنم فیوز برق می پرد!

از بین اعضای خانواده ات هم کس دیگری این قابلیت را دارد؛ یعنی می تواند برق را از بدنش عبور دهد بدون اینکه دچار برق گرفتگی گردد؟

شاید برادرهایم هم این طور باشند اما هیچ وقت این موضوع را امتحان ننموده اند چون جریان برق شوخی بردار نیست اما فکر می کنم فقط بدن من این طور باشد.

چه قسمت هایی از بدنت ضدبرق است؟

همه قسمت ها غیر از ناخن هایم که وقتی آنها را به برق می زنم، اذیت می شوم.

برویم سراغ لحظه ای که برق از بدنت رد می گردد؛ آن لحظه صداها را می شنوی؟

بله، تمام صداها را به وضوح می شنوم.

قدرت تصمیم گیری هم داری؟

کاملا هوشیارم و حواسم سرجایش است. من بارها سیم های لخت برق را در دستم گرفته ام و در همان حال با اطرافیانم مشغول صحبت شده ام.

در آن لحظه چه احساسی داری؟

هیچ احساس خاصی ندارم. وقتی سیم لخت برق را در دستم می گیرم و سر دیگر آن را به پریز برق می زنم، درست حس آدمی را دارم که یک سیم روکش دار را در دستش گرفته است.

چند دقیقه می توانی برق را از بدنت عبور دهی؟

محدودیت ندارد. هر میزان که بخواهم می توانم این کار را بکنم. اگر دو روز تمام هم برق از بدنم رد گردد، اتفاقی برایم نمی افتد.

بینایی ات چطور است؟ وقتی برق از بدنت رد می گردد آیا دچار توهم نمی شوی؟

افراد و محیط دور و برم را به خوبی تشخیص می دهم. گاهی وقت ها هم چشمانم را می بندم و عبور برق از بدنم را حس می کنم.

وقتی جریان برق قطع می گردد، چه اتفاقی می افتد؟

اصلا تفاوت بین این دو حالت را نمی فهمم و دچار حالت متفاوتی نمی شوم.

یعنی هیچ حسی موقع عبور برق از بدن نداری؛ خارش یا درد؟

به هیچ وجه، حالم کاملا عادی است و تغییر خاصی را در بدنم حس نمی کنم.

این کار تاثیر بدی روی مغزت نمی گذارد؟

نه، تا به حال که هیچ تاثیر بدی نگذاشته و امیدوارم که در آینده هم اتفاق بدی برایم نیفتد.

تا به حال برای مردم هم نمایش داده ای؟

شغل من کشاورزی است و خرج زندگی ام را از این راه به دست می آورم. بنابراین این کار را برای خودنمایی یا نمایش انجام نمی دهم.

عبور برق از بدنت تا به حال به دردت هم خورده است؟

خیلی وقت ها این قضیه به کمکم می آید؛ مثلا وقتی می خواهم لامپ خانه ام را عوض کنم، دیگر نگران نیستم که ممکن است دستم به انتهای فلزی لامپ بخورد یا موقعی که میخی به دیوار می کوبم دیگر به این فکر نمی کنم که شاید این میخ به سیم برق داخل دیوار بخورد و برق مرا بگیرد.

وقتی که برق او را می گیرد ناخن های آقای برقی تنها کمی گز گز می نماید

تا به حال شنیده ای کسی برق را از بدنش عبور دهد؟

از برخی برق کارها این را پرسیده ام و آنها گفته اند برخی همکارانشان در اثر تکرار برق گرفتگی های خفیف هنگام کار، برخی اوقات دیگر دچار برق گرفتگی نمی شوند اما موضوع اینجاست که عایقی مثل کفش یا قالی مانع از تماس مستقیم آنها با کف زمین می گردد اما من با پای برهنه روی زمین می ایستم و بدون هیچ عایقی در زیر پایم، دو سیم لخت را در دستم می گیرم ولی برق مرا نمی گیرد.

حتی خیلی مواقع فیوز هم تاب مقاومت من در مقابل جریان برق را نمی آورد و می پرد. برق کارها به من می گویند برق بین بدن من و سیم ها اتصال ایجاد می نماید و برای همین خیلی وقت ها فیوز می پرد. آنها می گویند فقط یک فیوز خیلی قوی تر از فیوزهای برق خانگی می تواند در برابر تاب جریان برق بدن من مقاومت کند.

برق بدنت کسی را هم گرفته است؟

برخی وقت ها که دستم به دستگیره فلزی در خانه می خورد، جرقه بسیار شدیدی بین دست من و دستگیره زده می گردد که صدای بلندی هم دارد. برای همین خیلی وقت ها پارچه یا حوله ای در دستم می گیرم و بعد در را باز و بسته می کنم تا همچین اتفاقی نیفتد. اما تا به حال برق بدن من کسی را نگرفته.

منبع: همشهری آنلاین

به "این مرد خرم آبادی را برق نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مرد خرم آبادی را برق نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید