ترجمه رمان برنده جایزه نوبل ، اثری از یاسوناری کاواباتا در بازار کتاب

به گزارش وبلاگ شماره 3443 شروع این کتاب با قطاری است که از تونلی بیرون می آید و ورودش به سرزمینی برفی است. مخاطب نیز هم زمان وارد قلمرویی رویایی می گردد. در ادامه با حرکت قطار با فرایند داستان آشنا می شویم. مردی ثروتمند وارد این سرزمین می گردد و با اتفاقاتی که برایش پیش می آید همراهی مان می نماید.

ترجمه رمان برنده جایزه نوبل ، اثری از یاسوناری کاواباتا در بازار کتاب

کل فضای این داستان همانند تابلوهایی رویاگونه است که خواننده را با داستان عاشقانه، تنهایی، اندوه و از هم گسیختگی آشنا می نماید.

در بخشی از کتاب قلمرو رویایی سپید می خوانیم: دختر جوانی که آن طرف کوپه نشسته بود بلند شد و پنجره مقابل شیمامورا را گشود. هوای سرد برفی به داخل روان شد. دختر تا کمر از پنجره خم شد و رئیس ایستگاه را طوری صدا زد که انگار در فاصله خیلی دوری است.

رئیس ایستگاه با قدم هایی آهسته در برف، در حالی که فانوسی در دست داشت، پیش آمد. صورتش تا روی بینی در شالی پشمی فرو رفته بود و لبه های کلاه پوستی اش را تا روی گوش هایش پایین کشیده بود.

یعنی واقعا اینقدر سرد است، تا این اندازه؟ شیمامورا پیش خود چنین فکر کرد.

ساختمان های کوتاه و کوچکی به شکل سربازخانه، که بی تردید خوابگاه کارکنان راه آهن بود، این جا و آن جا روی دامنه یخ زده کوه پراکنده بود. سپیدی برف قبل از رسیدن به آن ها در فاصله نسبتا دوری در تاریکی محو می شد.

یاسوناری کاواباتا از عظیم ترین نویسندگان ژاپن و نخستین نویسنده ژاپنی است که برنده جایزه نوبل ادبیات شده است. سه رمان قلمرو رویایی سپید، آوای کوهستان و هزار درنا از جمله مهم ترین آثار این نویسنده اند که نقش بسیار مهمی در شهرت او و همچنین دریافت جایزه نوبل در سال 1968 داشته اند.

به نظر بیشتر منتقدان، از میان این سه رمان، قلمرو رویایی سپید نقش مهم تری در شهرت او داشته است و بسیاری از آن ها این اثر را شاهکار او دانسته اند.

این کتاب در سال 1363 در قالب یکی از داستان های کتاب آوای کوهستان و سرزمین برف و هزار درنا توسط انتشارات رضا و با ترجمه داریوش قهرمان پور به چاپ شده است.

کتاب قلمرو رویایی سپید در شمارگان 770 نسخه و با قیمت 19 هزار تومان با ترجمه مجتبی اشرفی از سوی انتشارات ققنوس روانه بازار کتاب شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "ترجمه رمان برنده جایزه نوبل ، اثری از یاسوناری کاواباتا در بازار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترجمه رمان برنده جایزه نوبل ، اثری از یاسوناری کاواباتا در بازار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید