معین تکلیف شهریه مدارس غیردولتی در بحران کرونا ، شهریه کامل باید پرداخت گردد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با صدور بخشنامه ای به استان ها شهریه مدارس غیردولتی در ایام کنونی را مشخص تکلیف کرد.

معین تکلیف شهریه مدارس غیردولتی در بحران کرونا ، شهریه کامل باید پرداخت گردد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از ایسنا، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش براساس مصوبه قطعی و لازمالاجرای هفتاد و دومین جلسه شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی به تاریخ اول اردیبهشت ماه سال 99، شهریه مدارس غیر دولتی، در شرایط فعلی را مشخص تکلیف و به استان ها ابلاغ کرد لذا این مصوبه که به تایید وزیر آموزش و پرورش نیز رسیده است لازم الاجراست.

براین اساس با توجه به آثار منفی شیوع ویروس کرونا (کووید-19) و محدودیت های اعمال شده از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا همچنین با نظر به ضرورت حمایت از حقوق موسسان مدارس مذکور و تضمین حقوق مردم و جامعه مقرر شد مدارس غیردولتی بر اساس مصوبه سال تحصیلی 99-98 و با توجه به خدمات آموزشی و پرورشی ارائه شده مجاز به دریافت کامل شهریه باشند و بر اساس آن عمل نمایند.

مدارس مذکور به لحاظ عدم ارائه خدمات و فعالیت های فوق برنامه های غیرآموزشی از قبیل سرویس ایاب و ذهاب، غذا، اردوهای دانش آموزی، سالن ورزشی، استخر، المپیادها و ... پس از تعطیلات کرونایی مکلفند نسبت به مسترد کردن هزینه های دریافتی از اولیا اقدام و رسید بانکی را در اسناد اقتصادی مدرسه درج نمایند و یا با رضایت اولیا مبالغ مذکور را بابت شهریه سال جدید تحصیلی دانش آموز به حساب مدرسه واریز نمایند.

شورای نظارت استان ها مسئول نظارت بر حسن اجرای این مصوبه است.

منبع: همشهری آنلاین

به "معین تکلیف شهریه مدارس غیردولتی در بحران کرونا ، شهریه کامل باید پرداخت گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف شهریه مدارس غیردولتی در بحران کرونا ، شهریه کامل باید پرداخت گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید