ثبت نمایی بی نظیر از تفاوت صبح و بعد از ظهر مریخ به وسیله مریخ نورد ناسا، عکس

به گزارش وبلاگ شماره 3443، فارس نوشت: مریخ نورد کنجکاوی ناسا از دوربین های ناوبری سیاه و سفید خود برای ثبت تصاویر پانوراما از یک دره مریخ در دو زمان روز استفاده کرد.

ثبت نمایی بی نظیر از تفاوت صبح و بعد از ظهر مریخ به وسیله مریخ نورد ناسا، عکس

مریخ نورد کنجکاوی ناسا پس از تکمیل یک به روز رسانی نرم افزاری بزرگ در ماه آوریل، قبل از عبور از درهMarker Band تصویری از آن را ثبت کرد.

نماها در 8 آوریل ساعت 9:20 صبح و 3:40 بعد از ظهر گرفته شده است. زمان محلی مریخ، نورپردازی بسیار متفاوتی را ارائه می نماید که در صورت ترکیب تصاویر، جزئیات را در صحنه برجسته می نماید. رنگ آبی به قسمت هایی از تصویر گرفته شده در صبح و زرد به قسمت هایی از ظهر اضافه شده است.

تصویر از پشت مریخ نورد گرفته شده و نمایی از سه آنتن و منبع انرژی آن را ارائه می دهد. آشکارساز ارزیابی تشعشع یا ابزار RAD که به صورت دایره ای سفید در سمت راست پایین تصویر ظاهر می گردد، به دانشمندان یاری می نماید تا یاد بگیرند چگونه از اولین فضانوردانی که به مریخ فرستاده شده اند در برابر تشعشعات روی سطح سیاره محافظت نمایند.

یک مطالعه تازه نشان داد که آب در مریخ ممکن است بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد گسترده باشد. بر اساس مشاهدات مریخ نورد چینی از تپه های شنی مریخ احتمالا وجود آب در مریخ مربوط به دوره های تازهتری باشد.

پیش از این کاوشگر اینسایت ناسا اولین امواج لرزه ای که از مرکز مریخ عبور می نمایند را شناسایی کرد. توسعه درک بیشتر از درون مریخ می تواند به دانشمندان یاری کند تا درباره نحوه تشکیل سیارات سنگی مانند زمین و مریخ، تفاوت این دو سیاره و عواملی که به سایر سیارات قابل سکونت برای زندگی یاری می نمایند، اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "ثبت نمایی بی نظیر از تفاوت صبح و بعد از ظهر مریخ به وسیله مریخ نورد ناسا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نمایی بی نظیر از تفاوت صبح و بعد از ظهر مریخ به وسیله مریخ نورد ناسا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید