خبرنگاران توصیه فائو: انواع گوشت برای مقابله با کرونا، پخته مصرف گردد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تهران- خبرنگاران- سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) به مردم دنیا توصیه کرد: به دلیل منشا حیوانی شیوع بیماری کووید - 19 هرگونه مصرف گوشت های تهیه شده از دام های سالم به طور کامل پخته و مصرف گردد.

خبرنگاران توصیه فائو: انواع گوشت برای مقابله با کرونا، پخته مصرف گردد

به گزارش روز دوشنبه از سازمان خواربار دنیای ملل متحد (فائو)، ویروس کرونا از اواخر ماه دسامبر سال 2019 میلادی، پس از آنکه اولین مورد از ابتلا به بیماری کووید-19 در چین تأیید شد، تا به امروز این ویروس به 66 کشور دیگر دنیا سرایت نموده است.

شیوع این بیماری، به جز تأثیرات مستقیمی که بر سلامت انسان ها دارد، پرسش هایی جدی را در مورد تأثیرات همه گیری ویروس کرونا بر امنیت غذایی، همچنین عرضه و تقاضای اقلام کشاورزی مطرح نموده است.

با این حال، نظرات کارشناسان درباره این مساله همچنان بسیار محتاطانه است و در نتیجه، ارزیابی تأثیر شیوع بیماری کووید-19 بر غذا و کشاورزی همچنان زودهنگام بوده و در این مرحله تنها در حد گمانه زنی است.

در شرایطی که بعضی کشورها به منظور کنترل گسترش یک بیماری، مساله اعمال بعضی محدودیت ها بر جابه جایی مردم را در نظر گرفته اند، باید به این نکته توجه کرد که این مساله می تواند پیامدهای قابل توجه اجتماعی و مالی بر معیشت مردم دنیا به ویژه گروه های آسیب پذیر داشته باشد.

چنین اقداماتی همچنین می توانند زنجیره عرضه محصولات در بازار را تا حدودی مختل نمایند.

در این شرایط، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در حال کوشش برای سنج تأثیرات این شرایط بر معیشت کشاورزان خرد است.

فائو همچنین به وسیله همکاری نزدیک با شرکای خود شامل سازمان دنیای بهداشت، سازمان دنیای بهداشت حیوانات و وزارت کشاورزی و امور روستایی چین به دنبال تشخیص میزبان های بالقوه حیوانی این ویروس است.

با توجه به گستره شیوع کنونی بیماری کووید - 19، فائو به طور جدی به مردم توصیه می نماید تا نکات لازم به خصوص در هنگام استفاده از گوشت و محصولات حیوانی، مدنظر قرار دهند.

براساس توصیه فائو در شرایطی که منبع بیماری کنونی کووید - 19 که به طور احتمالی منشأ حیوانی دارد، تا به امروز گسترش و افزایش این همه گیری انسانی به خاطر انتقال انسان به انسان بوده است.

گوشت های تهیه شده از دام های سالم در صورتی که کاملا پخته شوند، برای مصرف مسئله ای ندارند.

افراد از نگهداری، ذبح، استفاده، فروش، آماده کردن و مصرف گوشت حیوانات وحشی، دام های بیمار یا دام های دچار مرگ و میر به علل نامشخص خودداری نمایند.

گوشت خام یا وعده های غذایی نپخته مبتنی بر محصولات گوشتی نباید مصرف شوند زیرا این قبیل کارها افراد را در معرض ریسک بالای ابتلا به عفونت های متعددی قرار می دهد.

هرگونه عوارض، بیماری یا مرگ و میر غیرمعمول حیوانات باید به مقامات مربوطه بهداشتی اعلام گردد.

فائو همیشه کوشش دارد تا آگاهی عمومی نسبت به بیماری های مشترک انسان و دام (حیوانات) را افزایش دهد.

همچنین فائو پیشینه ای طولانی در کاهش ریسک های مرتبط با مواد غذایی و ترویج فراوری و مصرف غذای سالم دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران توصیه فائو: انواع گوشت برای مقابله با کرونا، پخته مصرف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توصیه فائو: انواع گوشت برای مقابله با کرونا، پخته مصرف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید