خبرنگاران وزیر خارجه انگلیس راهی خاورمیانه شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، لندن- خبرنگاران- دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس بامداد دوشنبه برای دیدار با مقام های سعودی و عمان راهی خاورمیانه شد.

خبرنگاران وزیر خارجه انگلیس راهی خاورمیانه شد

به گزارش وزارت امور خارجه انگلیس، راب در این سفر قرار است در خصوص گسترش مناسبات تجاری، امنیتی و همچنین بحران انسانی در یمن با مقام های دو کشور رایزنی کند.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین در پیوند با مسائل حقوق بشری و آزادی بیان با مقام های سعودی گفت وگو و نگرانی دولت لندن را ابلاغ خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، راب به تلاش های دیپلماتیک برای برقراری صلح در یمن ادامه داده و سعی خواهد کرد تا از این فرصت برای راه حل سیاسی در یمن استفاده کند. او قرار است در این خصوص با عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن و فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان در ریاض ملاقات کند.

عربستان و امارات از فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

انگلیس از زمان آغاز جنگ یمن مجوز فروش حدود 6 میلیارد پوند سلاح به عربستان سعودی را صادر کرده و در آموزش نیروهای سعودی نقش جدی داشته است.

وزیر امور خارجه انگلیس پس از انجام این سفر گفت که خلیج فارس برای امنیت انگلیس حائز اهمیت، اما در عین حال منطقه ای سرشار از موقعیت است.

او در سفر به عمان قرار است با هیثم بن طارق آل سعید پادشاه جدید این کشور و همتای عمانی خود ملاقات کند. پیش از این پرنس چارلز ولیعهد و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در ماه ژانویه گذشته برای عرض تسلیت به مناسبت درگذشت پادشاه فقید عمان راهی این کشور شدند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر خارجه انگلیس راهی خاورمیانه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر خارجه انگلیس راهی خاورمیانه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید