خبرنگاران 462 مسافر و راننده در جاده های برفی اردبیل امدادرسانی شدند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اردبیل - خبرنگاران - فرمانده انتظامی استان اردبیل از امداد رسانی ماموران پلیس راه به 462 راننده و مسافر گرفتار در برف و کولاک جاده ها و گردنه های برفگیر این استان اطلاع داد.

خبرنگاران 462 مسافر و راننده در جاده های برفی اردبیل امدادرسانی شدند

به گزارش وبلاگ شماره 3443 ، سردار هوشنگ حسینی روز دوشنبه اظهارکرد: بدنبال بارش برف در بیشتر نقاط استان و کاهش محسوس دما، استان اردبیل چهره ای زمستانی به خود گرفته و در رفت و آمد عادی خودروها مشکلاتی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه در گردنه صائین و جاده های خلخال-اسالم و اردبیل-خلخال کولاک شدید و مقطعی برف حاکم است؛ اضافه نمود: تردد از گردنه خلخال-اسالم فقط با رنجیرچرخ امکان پذیر است.

سردار حسینی از رانندگان خواست همکاری لازم را با ماموران پلیس راه داشته و ضمن پایبندی به مقررات هدایت و رانندگی، با سرعت مطمئنه حرکت، از ترمزهای ناگهانی خودداری و فاصله طولی خودروی خود با وسیله نقلیه جلو را حفظ نمایند.

او با تاکید بر اینکه رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری اجتناب نمایند، گفت: در صورت ضرورت سفر، رانندگان تجهیزات ایمنی زمستانی بویژه زنجیرچرخ همراه داشته و مشارکت با پلیس و قانونمندی را اصل مهم در پیشگیری از حوادث رانندگی و تامین آرامش سفر تلقی نمایند.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار دریافت در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می گردد و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 462 مسافر و راننده در جاده های برفی اردبیل امدادرسانی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 462 مسافر و راننده در جاده های برفی اردبیل امدادرسانی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید