خیابان های رنگارنگ در اروپا

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اروپا گنجینه ای از مکان های مجذوب کننده و رنگی، از زیباترین شهرها و روستاهای دورافتاده گرفته تا ساختمان های عجیب و غریب تا خانه های ماهیگیران است که فقط منتظر کشف شدن هستند. در ادامه تعدادی از خیابان های خاص که سرشار از رنگ هستند را معرفی می کنیم. با مجله خبرنگاران همراه باشید.

خیابان های رنگارنگ در اروپا

کولمر، فرانسه

شهر قرون وسطایی آلزاس، به اسم یکی از زیباترین شهر های اروپا شناخته می گردد که تمامی خیابان هایش به شکل باورنکردنی رنگ آمیزی شده است. معماری این شهر که با نام وهم کوچک هم شناخته می گردد ، ترکیبی از معماری آلمانی و فرانسوی است که به تنهایی می تواند بازدیدنمایندگان را افسون خود کند.

Haus در Braunschweig، آلمان

Rizzi Haus ، به وسیله هنرمند آمریکایی جیمز رییززی که صاحب سبک گرافیکی خاصی هست، نقاشی شده است. اگرچه نظرات ساکنان قدیم و جوان Braunschweig در خصوص این سبک فرق دارد اما مطمئنا رنگ ackerhof را به ارمغان آورده است. طراحی پنجره های بدشکل و نقش برجسته اداره ها به وسیله کنراد کلوستر، هم تقلیدی از سبک طراحی ریزی هستند.

La Muralla Roja، اسپانیا

مجتمع مسکونی قرمز رنگ اسپانیا در نگاه اول شبیه طرح های شگفت انگیز M. C. Escher (طراح معروف) به نظر می رسد، اما در حقیقت از قلعه های قدیمی و سنتی الهام گرفته است و از فضا های خصوصی و عمومی استفاده می نماید. اثر هنری معمار ریکاردو بوفیل در سال 1973، به نام دیوار سرخ ، برگرفته شده از اثر معمار مکزیکی لوئیس باراژن است. کسی که معماران کارآموز را وادار کرد رنگ دیوار مرز ترومپ را به دیوار صورتی تبدیل نمایند.

بورانو، ایتالیا

شما هرگز نمی توانید ازدیدن خانه های روشن رنگی ماهیگیران در جزیره توری از بورانو، واقع در تالاب وهمی چشم پوشی کنید. از زمان تاسیس این جزیره، یک طرح رنگی سختگیرانه به تصویب رسیده است که طبق این قانون ساکنان برای رنگ کردن خانه های خود به یکی از رنگ های رنگین کمان، ابتدا باید مجوز آن را از دولت بگیرند. شهر کاندلا ایتالیا

استورتورگت در استکهلم، سوئد

استورتورگت، قدیمی ترین میدان استکهلم، به دو علت مشهور است، بازار کریسمس معروف و خانه های بازرگانان قرن بیست و پنجم که به شدت نقاشی شده اند. ساختمان های قرمز، زرد و سبز پررنگ، در مرکز شهر قدیمی گاملا استان، سردترین روزهای اسکاندیناوی را لذت بخش می نمایند و مکان مناسبی برای تعطیلات شما به حساب می آیند.

نیهاون کپنهاگ

یکی از مکان های به شدت مجذوب کننده و دوست داشتنی، ساختمان های رنگی روشن قرن هفدهم در شمال بندر قدیمی کپنهاگ از Nyhvan هستند، جایی که نویسنده معروف، هانس کریستین اندر سن بار زندگی می نموده است.

میدان اصلی پوزنان لهستان

میدان بازار قدیمی Poznan در لهستان، مکانی است که خانه های بازرگانان قدیمی در آنجا ساخته شده و به رنگ های مدیترانه از آبی، سبز سبز و زرد خاکستری رنگ آمیزی شده اند. بخش عمده ای از میدان در طول جنگ جهانی دوم نابود شد و در دهه 50 میلادی با دقت بازسازی شد و هر ساختمان با نقوش برجسته و پرزرق و برق در آن به صورت منحصر به فرد در آمده است.

ورنازا ایتالیا

تمامی ساختمان ها در ساحل شهر کوچک ورنازا در رنگ های پر جنب و جوش نارنجی و زرد خلاصه شده اند. طبق افسانه ای، ماهیگیران، شبیه به بورانو، خانه های خود را برای متمایز ساختن خود از دریا با این رنگ های متنوع رنگ می نمایند اما بیشتر این احتمال می رود که بعد از متصل شدن روستاها به شبکه قطار در دهه 70 میلادی، برای جذب گردشگران به این شکل درآمده اند.

رومی کرمیو در پاریس فرانسه

پس از کمی پیاده روی از شلوغی و فشار جمعیت Gare de Lyon در بخش دوازدهم پاریس،به محوطه ای میرسید که ساختمان های نقاشی شده، آسمان را محاصره نموده اند. در خیابانی به نام وزیر دادگستری آدولف Cr mieux، چشمتان به مجموعه ای از خانه های رنگارنگ نقاشی شده همراه با مسیری پر از گلدان های گیاهان قرمز مایل به سبز و جعبه های پنجره ای از گل می افتد.

نوا کاروالو در لیسبون پرتغال

شهر لیسبون که بیشتر به خاطر ساختمان های منحصر به فرد کاشی شده اش به معروفیت رسیده است، دارای خیابان های روشن رنگی است که بیشتر در شهر قدیمی پیدا می شوند. اما یک خیابان صورتی هم وجود دارد که شما حتما به آنجا سرخواهید زد. پروژه ای که به وسیله معماران خوزه اداریو و شورای شهر برای ایجاد حس مثبت در خیابان اجرا شده است.

برای خرید بلیت هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "خیابان های رنگارنگ در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان های رنگارنگ در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید