دوپینگ، معضل جدی وزنه برداری ایران برای المپیک 2024پاریس

به گزارش وبلاگ شماره 3443، سرمربی سابق تیم ملی گفت: باید بپذیریم دوپینگ سالیان زیادی است که وجود دارد اما کادرفنی و فدراسیون باید ورزشکاران را قانع نمایند که بدون دوپینگ هم می توان قهرمان شد.

دوپینگ، معضل جدی وزنه برداری ایران برای المپیک 2024پاریس

به گزارش وبلاگ شماره 3443، وزنه برداری دنیا در شرایط بحرانی واقع شده است و هر لحظه خطر حذف از بازی های المپیک این رشته را تهدید می نماید. از این رو فدراسیون دنیای برای کاهش هرچه بیشتر این خطر، قوانین سخت گیرانه ای را در بحث مبارزه با دوپینگ وضع نموده است. هرگونه دوپینگ می تواند منجر به کاهش سهمیه ها برای المپیک 2024 پاریس گردد و اگر تعداد آنها بیشتر از سه مورد گردد، کشور مربوطه حضور در المپیک را از دست می دهد.

بنابراین وزنه برداری ایران هم ماه های بسیار حساسی را پیش رو دارد و باید کنترل دوپینگ را بیشتر کند تا مبادا بر اثر قصور، وزنه برداران ایران شانس حضور در بازی ها را از دست بدهند. از زمانی که بحث مثبت شدن آزمایش یکی از وزنه برداران نوجوان در مسابقات دنیای مطرح شد، نگرانی ها نسبت به این رشته در داخل بیشتر شده است و فدراسیون باید تغییری در استراتژی خود بدهد و بیشتر از قبل مراقب معضل دوپینگ باشد.

کوروش باقری سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران در خصوص اینکه فدراسیون وزنه برداری چگونه می تواند بیشتر از قبل با معضل دوپینگ مبارزه کند تا مسئله ای برای ایران پیش نیاید، بیان نمود: من فکر می کنم وقتی یک ورزشکار موفقیتی کسب می نماید و کادر فنی، فدراسیون، ارگانها و نهادها این موفقیت را از خود می دانند، زمانی هم که مسئله ای به وجود می آید همه آنها دخیل هستند. ما باید به جای مچ گیری، دست گیری کنیم و نمی توانیم با پاک کردن صورت مسئله مشکل را حل کنیم. باید بپذیریم که این مسئله سال های سال است که وجود دارد و با توجه به جذابیتی که مدال آوری دارد خیلی از ورزشکاران عامدانه یا سهوی درگیر این مشکل می شوند.

او ادامه داد: احتیاج است هماهنگی بیشتری بین کادر فنی، فدراسیون وزنه برداری و فدراسیون پزشکی صورت بگیرد تا این مشکل به حداقل برسد. آنها می توانند ورزشکار را قانع کردن نمایند که بدون دوپینگ هم می توان جلو رفت و قهرمان شد، باید همکاری و همدلی بیشتری بین کادر فنی، فدراسیون و فدراسیون پزشکی ورزشی وجود داشته باشد تا بتوانیم بدون مشکل و با سهمیه کامل در المپیک 2024 پاریس حضور داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دوپینگ، معضل جدی وزنه برداری ایران برای المپیک 2024پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوپینگ، معضل جدی وزنه برداری ایران برای المپیک 2024پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید