فرایند نزولی بستری های کرونا در عمده استان ها ، افزایش فوتی ها در 19 استان

به گزارش وبلاگ شماره 3443، در هفته 106 همه گیری کووید19 در کشور، فرایند بستری های ناشی از این بیماری در عمده استان ها نزولی یا ایستاست، اما فوت همچنان در بیشتر استان های کشور فرایندی افزایشی داشته و در بعضی استان ها از جمله تهران، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی نیز افزایش شاخص فوتی ها را در هفته اخیر شاهد بوده ایم.

فرایند نزولی بستری های کرونا در عمده استان ها ، افزایش فوتی ها در 19 استان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ شماره 3443، آنالیز هفتگی شرایط موجود کرونا طی هفته اول اسفند ماه 1400، مصادف با هفته 106 همه گیری کرونا در کشور، نشان می دهد که تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در کشور در هفته اخیر 75808 نفر، تعداد بستری های نو 14059 و تعداد موارد فوت شده نو در هفته اخیر 1563 نفر بوده است.

در ادامه می توانید فرایند همه گیری کووید 19 در کلیه استان های کشور را تا خاتمه هفته اول اسفند ماه 1400 معادل هفته 106 اپیدمی در کشور مشاهده کنید:

تهران

در استان تهران نیز در هفته اخیر تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده نو 4645 نفر، تعداد موارد بستری نو 2237 و تعداد فوتی ها طی هفته اخیر 218 نفر بوده است.

بعلاوه در استان تهران در هفته اخیر موارد بستری افزایش و فوت استان افزایش شاخص داشته است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

خراسان شمالی

در هفته اخیر فرایند بستری نزولی بوده، اما فوت استان افزایش یافته است. اندازه بروز موارد بستری و مرگ و میر استان از میانه کشور بالاتر است.

کهگیلویه و بویر احمد

در هفته اخیر فرایند بستری و فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر و اندازه مرگ ومیر از میانه کشور کمتر است.

کرمان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش شاخص داشته است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ ومیر از میانه کشور بالاتر است.

خراسان جنوبی

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش شاخص یافته است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ و میر استان از میانه کشور بالاتر است.

چهارمحال بختیاری

موارد بستری کاهش و موارد فوت استان افزایش داشته است. اندازه بروز موارد بستری از میانه کشور بالاتر و اندازه مرگ و میر هم از میانه کشور پیشی گرفته است.

ایلام

در هفته اخیر فرایند بستری نزولی شده و موارد فوت افزایش یافته است. اندازه بروز موارد بستری از میانه کشور بالاتر و اندازه مرگ و میر هم از میانه کشور پیشی گرفته است.

سمنان

فرایند بستری کاهش و فوت استان افزایش یافته است. اندازه بروز موارد بستری و اندازه مرگ و میر استان از میانه کشور بالاتر است.

گیلان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان فرایند نزولی پیدا نموده است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ و میر از میانه کشور بیشتر است.

لرستان

موارد بستری استان کاهش و فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر بوده، اما اندازه مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

آذربایجان غربی

در هفته اخیر موارد بستری کاهش یافته، اما فوت استان افزایش شاخص داشته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر و مورتالیتی استان به حد میانه کشور صعود نموده است.

همدان

در هفته اخیر موارد بستری افزایش و فوت استان فرایندی ایستا داشته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر شده و اندازه مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

مرکزی

در هفته اخیر فرایند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ و میر استان از میانه کشور بیشتر است.

کرمانشاه

در هفته اخیر موارد بستری ایستا شده و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر بوده و مرگ و میر استان از میانه کشور کمتر است.

یزد

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. اندازه بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر و اندازه مرگ ومیر استان از میانه کشور کمتر شده است.

هرمزگان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. اندازه بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر و اندازه مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

بوشهر

موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش داشته است. اندازه بروز موارد بستری از میانه کشور بالاتر و اندازه مرگ ومیر از میانه کشور کمتر است.

آذربایجان شرقی

در هفته اخیر موارد بستری کاهش، اما فوت استان افزایش شاخص داشته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر و اندازه مرگ ومیر هم از میانه کشور پیشی گرفته است.

اردبیل

در هفته اخیر فرایند بستری کاهش، اما فوت استان افزایش یافته است. اندازه بروز معادل میانه کشور و اندازه مرگ ومیر استان از میانه کشور پیشی گرفته است.

قم

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش نشان می دهد. بروز موارد بستری و اندازه مرگ ومیر استان از میانه کشور بیشتر است.

مازندران

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری معادل میانه کشور و اندازه مرگ ومیر استان از حد میانه کشور بیشتر است.

قزوین

در این هفته موارد بستری کاهش و فوت استان فرایندی ایستا داشته است. بروز موارد بستری معادل میانه کشور و مورتالیتی استان از میانه کشور بالاتر است.

زنجان

در هفته اخیر فرایند بستری و فوت کاهش یافته است. اندازه بروز موارد بستری معادل میانه کشور و اندازه مرگ ومیر استان از میانه کشور کمتر است.

گلستان

موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش یافته است. اندازه بروز موارد بستری استان معادل میانه کشور و مورتالیتی از میانه کشور کمتر است.

اصفهان

در این هفته فرایند بستری کاهش یافته و موارد فوت فرایندی ایستا داشته است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

خراسان رضوی

فرایند بستری نزولی بوده و موارد فوت افزایش نشان می دهد. بروز موارد بستری استان از میانه کشور کمتر، اما اندازه مرگ ومیر از میانه کشور بالاتر است.

فارس

در هفته اخیر موارد بستری استان کاهش یافته و فوت استان فرایندی ایستا نشان می دهد. اندازه بروز استان از میانه کشور کمتر و مورتالیتی استان از میانه کشور بیشتر است.

البرز

در هفته اخیر فرایند بستری کاهش و موارد فوت استان افزایش داشته است. بروز موارد بستری از میانه کشور کمتر و اندازه مرگ و میر استان از میانه کشور بالاتر است.

خوزستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری و اندازه مرگ ومیر استان از میانه کشور کمتر است.

کردستان

در هفته اخیر موارد بستری استان ایستا بوده، اما فوت استان افزایش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از میانه کشور کمتر است.

سیستان و بلوچستان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش یافته است. اندازه بروز بیماران بستری و مورتالیتی از میانه کشور کمتر است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر موارد مثبت بستری در 27 استان کشور کاهش یافته است. این درحالی است که موارد مثبت متوفی در هفته اخیر در 19 استان کشور افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فرایند نزولی بستری های کرونا در عمده استان ها ، افزایش فوتی ها در 19 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نزولی بستری های کرونا در عمده استان ها ، افزایش فوتی ها در 19 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید