زلاتان: هر وقت مردم بگویند کاری از دستم برنمی آید بیشتر انگیزه می گیرم، تابستان می خواستم بازنشسته شوم

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ستاره سوئدی تیم فوتبال میلان درباره حضورش در این تیم و اینکه چرا تا این سن و سال به دوران بازی اش ادامه داده و در اوج مانده است، توضیحاتی را ارائه کرد.

زلاتان: هر وقت مردم بگویند کاری از دستم برنمی آید بیشتر انگیزه می گیرم، تابستان می خواستم بازنشسته شوم

به گزارش وبلاگ شماره 3443، زلاتان ابراهیموویچ در گفت و گو با شبکه اسکای اسپورت ایتالیا چالش دومین دوره بازی اش در میلان را شبیه به زمانی دانست که برای منچستریونایتد بازی می کرد.

زلاتان 39 ساله در گفت و گو با هم تیمی سابقش ماسیمو آمبروزینی در زمین تمرینی میلانلو گفت: اینجا مثل خانه ام است، طوری که بعد از تمرینات عجله ای برای برگشتن به خانه ندارم، چون اینجا هم مثل خانه ام است. 10 سال پیش وقتی برای اولین بار به میلان آمدم، ما درست یک هفته قبل از آن بازی بارسلونا - میلان را داشتیم و همه شما (میلانی ها) در تونل رختکن به من گفتید که همراه تان به میلان بیایم. آن زمان آدریانو گالیانی (مدیر اجرایی باشگاه) به خانه ام در بارسلونا آمد و گفت تا وقتی که قبول نکنم به میلان بروم، همانجا می ماند. تکلیف من در بارسلونا معین نبود و من هنوز هم نمی دانم که مشکل واقعی چه بود. من پیشنهادهای دیگری هم داشتم، اما میلان را انتخاب کردم، چون آن شهر را می شناختم (به سبب بازی در اینتر) و خب وقتی تیم بزرگی مثل میلان به شما پیشنهاد می دهد، انگیزه می گیرید و این یعنی که شما برای خودتان چیزی شده اید. امیدوار بودم و در واقع می دانستم که ما در میلان جام خواهیم برد (میلان سال 2011 قهرمان سری A شد).

زلاتان ادامه داد: زمانی که همه مردم می گویند انجام یک کار برای من غیرممکن است، درست در همان موقع من برای انجامش بیشتر انگیزه پیدا می کنم. به نظر من اینکه کوشش کنی یک باشگاه را به اوج برگردانی باارزش تر از آن است که به یک باشگاهی که در اوج است، ملحق شوی. شما باید به دیگران یاری کنید تا معنای در اوج بودن را متوجه شوند. وقتی به میلان برگشتم، احساس کردم این تیم همان شرایطی را دارد که منچستریونایتد در زمان حضورم در آنجا داشت، همان زمانی که همه می گفتند سرعت بازی های لیگ برتر برای من بیش از اندازه زیاد است و من هم خلافش را به همه ثابت کردم. 10 سال پیش در دوره اول حضورم در میلان بازیکن متفاوتی بودم. آن زمان عقب می رفتم تا توپ بگیرم، اما الان این کار را هدر دادن انرژی می دانم و به همین دلیل در این بخش خیلی به تیم یاری نمی کنم. با این حال تمرینات فشرده من ادامه دارد چون با بالا رفتن سن، خیلی مهم است که شما درک کنید شرایط فیزیکی بدن تان چطور است. در هر صورت من نسبت به گذشته احساس بهتری دارم.

ایبرا سپس فاش کرد که چگونه استفانو پیولی سرمربی میلان او را به ماندن در این تیم با وجود داشتن تصمیم جدایی از روسونری در تابستان سال جاری، متقاعد کرد.

مهاجم سابق لس آنجلس گلکسی گفت: به پیولی گفتم که می خواهم بازنشسته شوم، چون از خانواده ام که در سوئد هستند دورم. پیولی گفت به تصمیمت احترام می گذارم. با این حال او روز بعد دوباره با من تماس گرفت و گفت: بیش از اندازه دارم راحتت می گذارم که بروی، اما اگر تو اینجا نمانی میلان تیمی متفاوت خواهد بود. من به تعطیلات رفتم و در آن مدت فکر کردم و دیدم که ادامه بازی در میلان چالشی سخت، اما جذاب است. نمی خواستم زمانی کفش هایش را آویزان کنم که بعداً ممکن باشد حسرتش را بخورم. به همین دلیل به مدیربرنامه هایم زنگ زدم و به او گفتم که قراردادم را با میلان تمدید کند. به نظرم این تیم می تواند سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرد. کیفیت و استعداد کافی نیست. شما باید در تیم تان بازیکنانی منظم و فداکار هم داشته باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "زلاتان: هر وقت مردم بگویند کاری از دستم برنمی آید بیشتر انگیزه می گیرم، تابستان می خواستم بازنشسته شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلاتان: هر وقت مردم بگویند کاری از دستم برنمی آید بیشتر انگیزه می گیرم، تابستان می خواستم بازنشسته شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید