زیباترین مدل های تزیینات چوبی منزل در دکوراسیون داخلی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تزیینات چوبی منزل یکی از مباحثی است که بسیاری از طراحان داخلی حضور آن در دکوراسیون خانه را واجب و لازم می دانند. زمانی که به دکوراسیون هایی با رنگ خنثی فکر می کنید، چه ترکیب رنگ هایی به ذهنتان خطور می نماید؟ زمانی که حرف از چوب طبیعی (مانند کفپوش پارکت یا کابینت های آشپزخانه) به میان می آید معمولا یاد دکوراسیونی گرم با ظاهری لوکس و زیبا می افتیم اما در واقعیت هزینه زیادی مانند آنچه در خانه های لوکس خرج می گردد را در بر نمی گیرند.

زیباترین مدل های تزیینات چوبی منزل در دکوراسیون داخلی

در این پست باخانه هایی آشنا خواهید شد که از تزیینات چوبی به اندازه لازم و کافی بهره بردند تا با این کار هم اندازهی چیدمان مدرن خود را گرم تر نشان دهند و هم نمایی لوکس و طبیعی بوجود آورند. رنگ ختثی در این آپارتمان ها حضوری پر رنگ دارد، برای مثال ترکیب رنگ خاکستری با رنگ طبیعی چوب حقیقتا نمایی بسیار شیک و با کلاس به فضای داخلی خانه آنها داده است. اگر شما هم بدنبال رنگی خنثی می گشت که ریسک پذیری کم و انعطاف پذیریی بالایی داشته باشد و از طرفی زیاد از حد خودنمایی نکند، مدل های آورده شده در زیر برترین انتخاب برای شما خواهند بود.

برای آشنایی بیشتر با این ترکیب رنگ منحصر بفرد کافی است به عکس های آورده شده از خانه اول دقت کنید. چوب بکار رفته در این خانه رنگی گرم و متمایل به زرد دارد، مبلمان خانه به رنگ خاکستری انتخاب شده اند و برای ایجاد مجذوب کنندهیت بیشتر به دکوراسیون، تابلو و مجسمه های دکوری انواع رنگ های شاد را در خود دارند. پلان باز چیدمان این خانه به مالکین اجازه می دهد از سایر عناصر ارگانیک برای اضافه کردن رنگ های طبیعی بیشتر به دکوراسیون بهره ببرند. در آشپزخانه هم با اینکه دیوارها سفید هستند اما کابینت ها بقدری زیبا انتخاب شده اند که بر کل دکوراسیون خانه تاثیر می گذارند.

آپارتمان دوم تمی به مراتب تیره تر از خانه اول دارد. رنگ خاکستری تیره مبلمان راحتی در اتاق نشیمن باعث شده تضاد قابل توجهی در دکوراسیون بین مبل و سایر لوازم شیک منزل مانند دیوار و کفپوش چوبی ایجاد گردد. پنل چوبی زیبایی که پشت مبلمان راحتی در اتاق نشیمن قرار گرفته از جنس درخت آلو بوده و رنگ آن کاملا طبیعی است. روشنایی اندک رنگ دیوار چوبی نسبت به مبل و کفپوش خانه باعث شده این دیوار سریعا خود را نشان دهد. همانطورکه در عکس ها مشاهده می کنید، نوع چیدمان اتاق نشیمن حول ستون مرکزی اتاق صورت گرفته که ممکن بود در صورت اجرای نادرست، دکوراسیون نشیمن را خراب می کرد.

آپارتمان سوم دکوراسیونی به مراتب ساده تر دارد اما در مقابل بسیار راحت تر و حتی اندکی دلنشین تر نسبت به خانه قبلی بنظر می آید. مبل راحتی کم ارتفاع و پف نموده به رنگ خاکستری روشن، به وسیله تزیینات چوبی بکار رفته در اطرافش کاملا گرم و مجذوب کننده دیده می گردد. همه چیز در این خانه در نهایت سادگی و در ارتفاع پایین قرار گرفته اند اما تابلوی نقاشی هنری به رنگ آبی در ارتفاع بالاتری است که نگاه ها را سریعا به خود جذب می نماید. قسمت دیوار تلویزیون هم همین استایل رنگی خاکستری و رنگ چوب را حفظ نموده تا پیوستگی بین اجزای دکوراسیون به قوت خود باقی بماند.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

مدل دیوارپوش چوبی در واحدهای آپارتمانی مدرن و امروزی

نمونه مدل های تازه و امروزی شلف دیواری چوبی و ام دی اف

آشنایی با مدل های شیک و منحصر بفرد پوشش سقف کاذب چوبی

تازهترین مدل های کف پوش چوبی ساخته شده از گیاه بامبو

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزل بعنوان مصالح اصلی

و در نهایت می رسیم به آپارتمان چهارم که پر از جزئیات مثال زدنی است، کف خاکستری رنگ، پرده های سفید و خاکستری، مبل راحتی عظیم با کوسن های رنگارنگ، میز جلو مبلی گرد و چوبی جالب و دیوار چوبی قرار گرفته در پشت مبلمان که زمینه ای زیبا و روشن در اتاق نشیمن شکل داده است. آشپزخانه کوچک است اما روکابینتی مرمری ظاهری کاملا لوکس و خواستنی به آن داده. جلوی آشپزخانه میز ناهارخوری ده نفره بسیار زیبایی قرار گرفته است که با لوسترهای توپی منحصر بفردی روشن می گردد. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این خانه پر از جزئیات است که می تواند برای آنهایی که دنبال پلانی باز و آزاد هستند ایده های خوبی ارائه دهد.

اما جزئیات بکار رفته در اتاق نشیمن تمام نشدنی است. قرار دادن جایگاه تک نفره با چرم صد در صد طبیعی، در کنار لوستری فلزی از جنس برنج، لطافت و کلاس بسیار خاصی به این خانه کوچک اما شگفت انگیز داده است. در محیطی که تمامی رنگ ها خنثی هستند، حضور رنگ زرد آن هم به اندازه جزئی به وسیله کوسن های روی مبل، تضادی جالب در دکوراسیون کل خانه بوجود آورده است. پنل های چوبی مستطیلی و طویل قرار گرفته روی دیوار پشت تلویزیون، رنگی تیره دارند که باعث می گردد تمرکز بیشتری روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد گردد.

تزیینات چوبی منزل

منبع: اتاق

به "زیباترین مدل های تزیینات چوبی منزل در دکوراسیون داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مدل های تزیینات چوبی منزل در دکوراسیون داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید