سنگ نگاره های باستانی در سواحل آمازون پدیدار شدند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، سنگ نگاره های باستانی در سواحل آمازون پدیدار شدند.

سنگ نگاره های باستانی در سواحل آمازون پدیدار شدند

با وقوع خشکسالی تاریخی در برزیل و کاهش بی سابقه سطح آب، سنگ نگاره هایی که تصویرگر چهره انسان و اشکال مختلف با قدمت حدود 2000 سال است، روی سواحل آمازون آشکار شد.

این سنگ نگاره ها که حیوانات، انسان و سایر سوژه های طبیعت را به تصویر می کشند، در سواحل رود ریو نگرو و در یک محوطه باستان شناسی سر از آب بیرون آورده اند.

محققان قدمت این سنگ نگاره ها را بین 1000 تا 2000 سال برآورد نموده اند.

این نقش ها پیش تر در جریان یک خشکسالی شدید در سال 2010 و زمانی که سطح آب ریو نگرو به 13.63 متر کاهش پیدا نموده بود، مشاهده شده بودند.

این سنگ نگاره ها در ماه جاری در حالی بار دیگر مشاهده شدند که با توجه به کاهش بیشتر سطح آب تعداد بیشتری از سنگ نگاره ها در معرض دید قرار گرفتند. با توجه به خشکسالی غیر عادی که دانشمندان آن را به الگوی آب و هوایی ال نینو و مرتبط با تغییرات اقلیمی نسبت داده اند، سطح آب ریو نگرو برای نخستین بار در طول تاریخ به کمتر از 13 متر رسیده است، در حالی که عمق آب این رودخانه در روز دوشنبه 12.89 متر گزارش شد.

علاوه بر چهره انسان و تصاویری از آب، روی این صخره ها شیارهایی وجود دارد که نشان می دهد این مکان برای فراوری ابزارهای سنگی هم مورد استفاده قرار می گرفتند.

در این محوطه بعلاوه تکه هایی از سرامیک هایی که گمان می رود قدمت آنها به هزاران سال برسد، کشف شده است.

منبع: همگردی

به "سنگ نگاره های باستانی در سواحل آمازون پدیدار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ نگاره های باستانی در سواحل آمازون پدیدار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید