شکوری: بعضی با رانت فدراسیون فوتبال به دنبال پناهندگی هستند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، سرپرست سابق دبیر کلی فدراسیون فوتبال گفت: تعدادی از افراد انگشت شمار به واسطه رانت های موجود در فدراسیون فوتبال به دنبال پناهندگی و مهاجرت هستند.

شکوری: بعضی با رانت فدراسیون فوتبال به دنبال پناهندگی هستند

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ شماره 3443، ابراهیم شکوری در خصوص اینکه فیفا 80 ایراد عظیم به اساسنامه فدراسیون فوتبال وارد نموده و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر گفت: من از فدراسیون فوتبال جدا شده ام و اینکه دقیقا چه اطلاعی در خصوص اساسنامه اتفاق افتاده اطلاع ندارم اما تا زمانی که من در فدراسیون حضور داشتم نمایندگان فیفا در فدراسیون فوتبال حاضر شده و یک سری توضیحاتی را در خصوص اساسنامه کلی فدراسیون ها به ما ارائه کردند.

وی اضافه نمود: قرار بود بر اساس اطلاعات مسئولان فیفا ما اساسنامه را اصلاح کنیم که در همان زمان آقای تاج از سمت خود استعفا کردند و با توجه به شرایط جسمانی او مجبور شدیم انتخابات را برگزار نکنیم چون اساسنامه هم باید تغییر می کرد. متاسفانه در آن موقع من از فدراسیون جدا شدم و اطلاع دقیقی از تغییرات ندارم ولی فدراسیون جهانی فیفا می خواهد هیچ نهاد دیگری در فوتبال ورود و دخالت نکند تا شاهد اتفاقات عجیب و غریب نباشیم.

دبیر کل اسبق فدراسیون در خصوص اینکه قبلا یک گروه از فیفا و ای اف سی برای اصلاح اساسنامه به تهران سفر کردند بیان نمود: نمایندگان فیفا مطالبی که احتیاج بود در اساسنامه لحاظ گردد را بیان نمودند. فیفا 4 ایمیل بعد از این ماجرا به فدراسیون فوتبال زد که با توجه به شرایطی که در فدراسیون بود ایمیل ها به صورت خودسرانه پاسخ داده می شد.

وی ادامه داد:متاسفانه بدون اینکه روال اداری طی گردد، نامه ها جواب داده می شد. هر نامه ای که به فدراسیون می رسد ابتدا به رئیس فدراسیون و سپس به دبیر کل فدراسیون ارجاع داده می گردد. متاسفانه من از هیچ کدام از 4 نامه فیفا به فدراسیون فوتبال اطلاعی نداشتم و نامه ها به وسیله اموری که خودشان صلاح دانستند پاسخ داده شد.

شکوری تاکید نمود: اینگونه نامه ها و پاسخ هایی که در آن ارائه شد باعث شد به مسئولان فیفا بر بخورد و حتی دیدید که انتخابات ما هم دچار مشکل شد. مثلا در نامه ها اشاره می شد که همه چیز درست می گردد یا موارد را رسیدگی می کنیم.ما می دانستیم که قرار است اساسنامه اصلاح گردد ولی آن 4 ایمیلی که از طرف فیفا ارسال شده بود وارد سیستم ما نشد و در اتوماسیون وجود نداشت. در حال حاضر هم افرادی که در فدراسیون حضور دارند می توانند اتوماسیون را آنالیز نمایند که آیا ایمیل ها وارد سیستم ما شده اند یا خیر.

وی در خصوص اینکه وی به عنوان دبیر کل فدراسیون فوتبال نشست دبیران کل آسیای مرکزی دعوت شده است گفت: من عضو کمیته اعضای ای اف سی هستم و به عنوان دبیر کل به این نشست دعوت نشدم بلکه به عنوان یک عضو این کمیته به این مراسم فرا خوانده شده ام. البته آقای نبی عظیم و پیشکسوت ما است و قطعا در این نشست حضور پیدا خواهد نمود. مطمئنا حضور 2 نفر از ایران در این جلسه می تواند به منافع ملی ما یاری کند.

دبیر کل اسبق فدراسیون فوتبال تاکید نمود: با توجه به شرایط فدراسیون فوتبال مطمئن هستم آقای نبی با توجه به مشغله هایی که دارد از انتشار بعضی اخبار اطلاع ندارد.متاسفانه بعضی اخبار حاشیه ای که جنبه تسویه حساب دارد روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر می گردد و اگر شما به سایت فدراسیون فوتبال مراجعه کنید یک مطلب سطح پایین منتشر می گردد آن هم بدون اینکه اطلاع داشته باشند.

شکوری یادآور شد: یکسری افراد در فدراسیون فوتبال حضر دارند که قبل از من، در زمان حضور من و بعد از من در آنجا حضور دارند که ما فوتبالی ها به آن ها لقب کوتوله می دهیم. این نفرات مداخله هایی در یکسری امروز می نمایند که باعث می گردد فوتبال ما درگیر گردد. این نفرات بیشتر به فکر منافع شخصی خود هستند و آنها همان کسانی هستند که باعث شدند تا اساسنامه ما دچار مشکل گردد. یکی از آنها به فکر بحث مهاجرت و اقامت خود است و متاسفانه زمانی که می بینند یک فوتبالیست وارد فدراسیون شده و مورد وثوق فیفا و ای اف سی قرار گرفته ناراحت می شوند.

وی تاکید نمود: چه اشکالی دارد که آقای نبی در جلسه ای اف سی حضور داشته باشند یا چه اشکالی دارد من در آن نشست باشم؟ تعداد این نفرات، انگشت شمار در فدراسیون هستند ولی از نهادهای نظارتی می خواهم به این موضوعات ورود نمایند. اینها چه کسانی هستند که منِ دبیر کل زورم به آنها نرسید، قطعا زور بعدی ها هم به آنها نخواهد رسید. این نفرات به واسطه رانت های موجود در فدراسیون به دنبال پناهندگی و مهاجرت هستند.این را هم بگویم من هیچ مسئله ای با آقای نبی ندارم و مطمئنا دوست دارم در نشست 5 شنبه و آدینه کوشش می کنیم از منافع اقتصادی دفاع کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شکوری: بعضی با رانت فدراسیون فوتبال به دنبال پناهندگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوری: بعضی با رانت فدراسیون فوتبال به دنبال پناهندگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید