صید ماهی قزل آلا از استخر های شهرستان هیرمند شروع شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رییس اداره شیلات هیرمند گفت: صید ماهی قزل آلا از 14 باب استخر پرورش ماهی در این شهرستان شروع شد.

صید ماهی قزل آلا از استخر های شهرستان هیرمند شروع شد

به گزارش از ، محبعلی حیدری صادق رییس اداره شیلات هیرمند گفت: در سالجاری توزیع بچه ماهی قزل آلا در اواسط مهر انجام و این امر باعث شده سریعتر به وزن مناسب بازاری برسند.

او گفت: عواملی نظیر افزایش آگاهی بهره برداران و اعمال مدیریت و مراقبت بالا و ترویج مکانیزاسیون در این زمینه موثر بوده است.

رییس اداره شیلات هیرمند افزود: پیش بینی می گردد در سرانجام فصل پرورش بالغ بر 15 تن ماهی قزل آلا از این استخر ها صید و روانه بازار مصرف گردد.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای 2 اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آب های دریای عمان فعال است.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان و همسایگی کشور افغانستان واقع شده است.

شهرستان هیرمند واقع در 240 کیلومتری شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و هم مرز با کشور افغانستان است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "صید ماهی قزل آلا از استخر های شهرستان هیرمند شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صید ماهی قزل آلا از استخر های شهرستان هیرمند شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید