ظریف به لاوروف تبریک گفت

به گزارش وبلاگ شماره 3443، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به وزیر خارجه روسیه فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت و نسبت به تعمیق و تداوم مناسبات دوجانبه ابراز امیدواری کرد.

ظریف به لاوروف تبریک گفت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شماره 3443، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیغامی به سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، فرارسیدن روز ملی این کشور را به وی، دولت و ملت روسیه تبریک گفت.

متن این پیغام به توضیح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای سرگئی ویکتورویچ لاوروف

وزیر محترم امور خارجه فدراسیون روسیه

تبریکات صمیمانه اینجانب را به مناسبت فرا رسیدن روز ملی فدراسیون روسیه پذیرا باشید.

خوشبختانه در پرتو عزم و اراده رهبران و مقامات عالی دو کشور، مناسبات دو جانبه در راستای تامین منافع مشترک و یاری به تامین ثبات و امنیت منطقه ای و بین المللی از روندی رو به رشد برخوردار است که امیدوارم تداوم و تعمیق یابد.

با اغتنام از فرصت، برای جنابعالی تندرستی و موفقیت و برای دولت و ملت روسیه رفاه و بهروزی آرزومندم.

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران قرار است یکشنبه و دوشنبه هفته آینده سفری به ترکیه و روسیه داشته باشد. وزیر خارجه ایران قرار است روز سه شنبه در مسکو با سرگئی لاوروف ملاقات و درباره مناسبات دوجانبه، برجام و تحولات منطقه ای و بین المللی به رایزنی بنشیند.

محمدجواد ظریف و سرگئی لاوروف وزرای امور خارجه ایران و فدراسیون روسیه نهم اردیبهشت ماه در گفت وگویی تلفنی درباره آخرین تحولات سیاسی در افغانستان و کوشش ها برای آشتی و تفاهم سیاسی در این کشور بحث و گفتگو کردند.

این سفر دومین سفر رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پس از شیوع کرونا است. ظریف اواخر فروردین ماه امسال نیز سفری یک روزه به دمشق داشت و با مقامات این کشور ملاقات و درباره آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه به مصاحبه پرداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ظریف به لاوروف تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف به لاوروف تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید