عربستان، یک سازمان حقوق بشری خواهان مداخله سازمان ملل در پرونده العوده شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، یک سازمان حقوق بشری از سازمان ملل خواست تا در مورد پرونده مفتی سعودی مداخله و جنایت های مقامات سعودی را علیه خانواده این مبلغ سعودی متوقف کند.

عربستان، یک سازمان حقوق بشری خواهان مداخله سازمان ملل در پرونده العوده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شماره 3443 به نقل از عربی 21، یک سازمان حقوق بشری روز سه شنبه از سازمان ملل خواست که در پرونده شیخ سلمان العوده مفتی وهابی سعودی که از 10 سپتامبر 2017 در زندان عربستان به سر می برد، مداخله کند.

عبدالله العوده پسر شیخ سلمان اعلام نمود که سازمان کرامت، کمیته حقوق معلولان در سازمان ملل را مأمور نموده و از این کمیته خواسته تا در پرونده مفتی وهابی که توسط مقامات سعودی خودسرانه بازداشت شده، مداخله کند و مانع انتقام جویی مقامات سعودی علیه خانواده اش گردد.

پیش از این پسر سلمان العودة اعلام نمود که پدرش تقریبا نیمی از بینایی و شنوایی خود را در زندان از دست داده است.

در سپتامبر 2017، مسئولان عربستان سلمان العودة را به اتهام تروریسم و توطئه علیه دولت بازداشت کردند. در این میان درخواست هایی از سوی شخصیت ها و سازمان های بین المللی و اسلامی برای آزادی وی مطرح است، اما مقامات سعودی به این درخواست ها توجهی ننموده اند.

هنوز حکمی در مورد سلمان العوده صادر نشده است، اما سعود الموجب دادستان عمومی عربستان و محمد بن ابراهیم السبیت معاون وی در دادگاه سعودی ، خواهان اعدام العوده با 37 مورد اتهام شدند.

عبدالله العوده در مقاله ای مشترک با عبدالرحمن عمور در روزنامه گاردین نوشت: محاصره عربستان علیه قطر سرانجام یافت اما پدرم همچنان در زندان است؛ زیرا با این کار مخالفت کرد.

این مقاله افزوده است: خواه آشتی میان عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر از یک سو و قطر از سوی دیگر یک هماهنگی واقعی باشد و یا ابراز حسن نیت، حداقل دولت سعودی می تواند کوشش مثبت دیپلماتیک خود را با اصلاحات واقعی که نشان دهنده کوشش برای آشتی با مردم خود است، به سرانجام برساند.

سازمان دموکراسی برای دنیا عرب اکنون نیز اعلام نمود که العوده در طول بازداشت در زندان انفرادی مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته است.

در حالی که این بازداشت ها انتقاد مجامع بین المللی از جمله عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر و اتحادیه اروپا را در پی داشته است، رژیم سعودی همچنان به سرکوب مخالفان و فعالان حقوق بشر و فعالان حقوق زنان ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عربستان، یک سازمان حقوق بشری خواهان مداخله سازمان ملل در پرونده العوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، یک سازمان حقوق بشری خواهان مداخله سازمان ملل در پرونده العوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید