لیگ قهرمانان اروپا، نبض زندگی لیورپول در دستان اتلتیکومادرید، فریاد بی صدای صعود در پارک دوپرنس خالی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، لیورپول برای باشکوه تر کردن فصل رویایی اش باید شکست در خانه اتلتیکومادرید را جبران کند و پاری سن ژرمن در خانه بدون تماشاگر خودش احتیاج به یک گل دارد.

لیگ قهرمانان اروپا، نبض زندگی لیورپول در دستان اتلتیکومادرید، فریاد بی صدای صعود در پارک دوپرنس خالی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، شب دوم دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا 2 تیم عظیم را قربانی و 2 باشگاه خوشبخت را به جمع 8 تیم برتر معترجحانن جام باشگاهی اروپا می رساند.

لیورپول - اتلتیکومادرید؛ نبض زندگی تیم کلوپ در دستان سیمئونه

در یک سو لیورپول با رجحان مقابل بورنموث و شکست منچسترسیتی در دربی، نه تنها شکست های سریالی خودش را فراموش کرد، بلکه با نزدیک ترین شدن به جام قهرمانی لیگ برتر انگلیس، روحیه ای دوچندان یافت. در طرف مقابل، اتلتیکومادرید به پشتوانه رجحان یک - صفر در بازی رفت و با اعتماد کامل به دفاع رسوخ ناپذیرش امید زیادی به حذف کردن مدافع عنوان قهرمانی دارد. در این صورت دیگر کسی با تعجب از فرایند پرفراز و نشیب تیم سیمئونه در لالیگا انتقاد نخواهد کرد!

غایبان بازی

عظیم ترین و تنها غایب بازی عظیم استادیوم آنفیلد، آلیسون بکر نام دارد. سنگربان برزیلی لیورپول برای دومین بار در فصل جاری مصدوم شده و علاوه بر بازی با بورنموث این رقابت را هم از دست داد. در غیاب او، آدریان اصلا دروازه بان مطمئنی نشان نداده و هر ضد حمله تیم اتلتیکو قلب طرفداران میزبان را می لرزاند. در این بین بازگشت هندرسون که تنها مقطع افت لیورپول در فصل جاری در خلا او شکل گرفت، برای کلوپ امیدوارنماینده است.

رویارویی های قبلی

لیورپول در 5 رویارویی قبلی تنها یک بار پیروز به شکست اتلتیکو شده که آن یک بار هم ثمری نداشته چون در انتها بازی برگشت فصل 2010-2009 نیمه نهایی جام یوفا، اتلتیکو با وجود شکست 2 - یک در آنفیلد به خاطر گل زده در خانه حریف به فینال و در نهایت به جام رسید. در این بین 2 بازی به سود تیم اسپانیایی پایان یافته و 2 بار هم بازی مساوی شده است.

نکات کلیدی

لیورپول فقط در مسابقه از 18 رقابت قبلی در آنفیلد پیروز به شکست دادن میهمانان اسپانیایی اش شده است؛ هر چند 9 مسابقه از 13 بازی قبلی در این جام را برده است.

لیورپول از زمان شکست 3 - صفر 22 اکتبر 2014 مقابل رئال مادرید در 25 بازی خانگی اخیر در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده است.

اتلتیکومادرید در 5 بازی از 14 جدال خارج از خانه اروپایی باخته و 4 بازی را برده است.

ترکیب احتمالی

لیورپول: آدریان، گومز، فن دایک، رابرتسون، آرنولد، فینالدوم، هندرسون، مانه، صلاح، فرمینو و فابینیو

اتلتیکومادرید: اوبلاک، تریپیه، ساویچ، فیلیپه، لودی، سائول، پارتی، کوکه، فیلیکس، کوره آ و موراتا

پاری سن ژرمن - بوروسیادورتموند؛ فریاد بی صدای صعود در پارک دوپرنس خالی

وقتی پاری سن ژرمن با گل زده و باخت با حداقل اختلاف جهنم ایدوناپارک را ترک کرد، به نظر می رسید پارک دوپرنس جایی برای جشن صعود آسان این تیم گردد اما بدون تماشاگر شدن بازی به خاطر شیوع ویروس، صدرنشین لوشامپیونه را متوجه کار سختش مقابل تیم آماده فاوره کرد. حالا 2 تیم در یک استادیوم خالی شانس تقریبا برابری برای صعود دارند. پاری سن ژرمن چند هفته دیگر برای سومین بار متوالی و هفتمین بار در 8 فصل اخیر قهرمان لوشامپیونه می گردد. دورتموند هم با برد ابتدای هفته در خانه بوروسیامونشن گلادباخ از لغزش راسنبال نهایت بهره را برد و رده دوم جدول بوندس لیگا را از آن خودش کرد تا رتبه بندی لیگ داخلی آلمان در سطوح بالایی به رنگ غالب یک دهه اخیر دربیاید.

غایبان بازی

هررا، مونیه و وراتی نمی توانند میزبان را همراهی نمایند اما در سوی مقابل، دورتموند از وجود مهره های کلیدی اش برخوردار خواهد بود.به این ترتیب انتظار یک بازی جذاب و پایاپای حتی بدون تماشاگر، چندان دور از ذهن نیست.

رویارویی قبلی

2 تیم در بازی رفت، سومین رویارویی تاریخ خودشان را برگزار کردند که در نهایت پس از جبران زودهنگام گل اول دورتموند توسط میهمان، هالند، ستاره این روزهای دنیای فوتبال رجحان 2 - یک دورتموند را رقم زد. 2 نبرد قبلی 2 تیم در جام یوفا شکل گرفت و با تساوی پایان یافت.

نکات کلیدی

`پاری سن ژرمن در 14 بازی اخیر در لیگ قهرمانان اروپا 9 پیروزی به دست آورده و در 31 بازی متوالی در این جام گل زده است.

تیم پاریسی پس از 4 حذف متوالی در مرحله یک چهارم نهایی، طی 3 فصل گذشته در مرحله یک هشتم نهایی از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد.

دورتموند فقط در 3 بازی از 15 رقابت خارج از خانه اخیر اروپایی به رجحان دست یافته است.

ترکیب احتمالی

پاری سن ژرمن: ناواس، کرر، سیلوا، کیمپمبه، کورزاوا، مارکینیوش، دی ماریا، گایه، نیمار، کاوانی و امباپه

دورتموند: بورکی، زاگادو، هوملس، پیژک، حکیمی، جان، ویتسل، گریررو، سانچو، هالند و برنت

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ قهرمانان اروپا، نبض زندگی لیورپول در دستان اتلتیکومادرید، فریاد بی صدای صعود در پارک دوپرنس خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمانان اروپا، نبض زندگی لیورپول در دستان اتلتیکومادرید، فریاد بی صدای صعود در پارک دوپرنس خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید