مادورو برای دیدار با ترامپ اعلام آمادگی کرد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا برای دیدار با ترامپ به منظور رفع اختلافات و کاهش تنش ها اعلام آمادگی کرد.

مادورو برای دیدار با ترامپ اعلام آمادگی کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، از ژانویه سال گذشته میلادی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا بوده و اوایل روز دوشنبه نیز گفت که تنها درباره استعفای مادورو گفتگو می کند.

مادورو گفته که براساس احترام متقابل حاضر به ملاقات و گفتگو با مادورو است.

وی با اشاره به گفتگوی 2015 خود با جو بایدن، معاون ریاست جمهوری سابق آمریکا که با احترام برگزار شد، گفت: تمایل دارم تا با ترامپ هم به همان روش ملاقات کنم.

این درحالیست که در مارس سال جاری میلادی، وزارت دادگستری آمریکا اتهام قاچاق مواد مخدر علیه مادورو مطرح کرد و وزارت خارجه ایالات متحده نیز برای سر مادورو 15 میلیون دلار جایزه مشخص کرد.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پیش از اعلام آمادگی مادورو برای گفت وگو وعده داد که هرگز با رییس جمهوری ونزوئلا ملاقات نخواهد کرد، مگر آنکه فقط در مورد برکناری وی صحبت شود.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: برخلاف چپ رادیکال، من همیشه در مقابل سوسیالیسم و در کنار مردم ونزوئلا خواهم ایستاد.

به نوشته ترامپ، دولت من همیشه در کنار آزادی و در مقابل رژیم ستمگر مادورو ایستاده است! من فقط با مادورو ملاقات می کنم تا در مورد یک موضوع بحث کنیم: خروج صلح آمیز از قدرت!

تارنمای آکسیوس بامداد دوشنبه نوشت که ترامپ در گفت وگو با جاناتان سوان خبرنگار این تارنما گفته است که نظرش درباره خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا که واشنگتن او را رییس جمهوری قانونی این کشور می داند، تغییر کرده است.

ترامپ با اعلام آمادگی برای ملاقات با مادورو رییس جمهوری ونزوئلا، گفت: احتمالا در این باره فکر می کنم ... مادورو علاقه مند به ملاقات است و من هرگز با ملاقات مخالفت نمی کنم ... آدم در ملاقات رودررو کمتر می بازد.

به گفته سوان، رییس جمهوری آمریکا همچنین با بی اعتمادی از گوایدو صحبت کرد و در پاسخ به اینکه آیا از اقدامش درباره او پشیمان شده، گفت: به شکل خاص نه. من می توانستم با آن یا بدون آن سر کنم، اما به شدت با آنچه در ونزوئلا می گذشت، مخالف بودم.

ترامپ همچنین اذعان داشت زمانی که حمایت خود را از گوایدو اعلام و او را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا شناسایی کرد، لزوما موافق او نبوده و به طور کلی این اقدام از نظر او چندان هم معنادار نبوده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "مادورو برای دیدار با ترامپ اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو برای دیدار با ترامپ اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید