مزایای انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان

به گزارش وبلاگ شماره 3443، خبرگزاری خبرنگاران- گچبری و گچکاری یکی از مراحل مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون های داخلی بناها می باشد بخش بزرگی از تمام بناها به وسیله گچ و گچکاری پوشانده می شود. بنابراین نقش گچبری سقف و دیوار و گچکاری در ساخت و ساز نیز مهم می باشد. در سال های اخیر مواد و متریال های دیگری مثل پی وی سی و کناف و... وارد عرصه تزئینات داخلی بناها شده اند. اما با این وجود باز هم گچ در حد بالایی ارزش و بهای خود را حفظ کرده است.

مزایای انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان

مزایای نصب ابزار پیش ساخته پلی یورتان

سازگاری با محیط زیست

داشتن دانسیته و استحکام بسیار بالا

مقاومت بالا در مقابل کپک زدگی، رطوبت، محیط های اسیدی و قلیایی

دارای تنوع زیاد در طرح و رنگ و ماندگاری طولانی و با دوام

راحتی در برش و نصب آن با چسب مخصوص یا میخ

توانایی نصب بر روی همه سطوح گچ، سیمان، درای وال، فلز، کابینت، چوب، کاشی، سقف های کاذب، مبلمان

گزینه بسیار ایده آل برای تغییر دکوراسیون و بازسازی

قابلیت پتینه کاری

قابلیت رنگ پذیری بالا با انواع رنگهای ساختمانی

قابلیت سبک سازی

ساخت و ساز و نوسازی به روش استفاده از ابزار پیش ساخته پلی یورتان تهران در عصر امروز در پروژه های ساختمانی به خاطر رشد زیاد جمعیت، احتیاج به مسکن و ضرورت در ساخت و ساز به روش مدرن نیز وجود دارد. به همین خاطر روی آوردن به روش های مدرن در ساخت و صنعتی سازی امری واجب تلقی می شود. برای برطرف شدن این مسائل باید دو مورد زیر رعایت شود:

یکی افزایش سرعت عملیات اجرایی

دیگری استفاده از مصالح استاندارد

گچ کاری بهتر است یا اجرای کار با کناف

حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که گچبری بهتر است یا کار با کناف؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم بستگی به فضایی که قرار است این کار انجام شود و برخی دیگر از عوامل بستگی دارد. البته در ادامه ما شما را با جواب این سوال بیشتر آشنا خواهیم کرد تا متوجه شوید که برای منازل مسکونی کناف بهتر است یا گچکاری. با خواند این مطلب می توانید بدون ترید برای اجرای دکوراسیون منزل خود تصمیم گیری کنید.

ابزارهای گچبری سقف معمولا به صورت نواری می باشند که نام های متفاوتی دارند و همین طور از نظر شکلی باهم متفاوت هستند. زیرا که گچبری سقف خود در انواع مختلفی قابل اجرا می باشد.

به عنوان مثال ابزار های مورد احتیاج گچبری سقف به شکل شطرنجی، ابزار گچکاری خط کوفی می باشد. زیرا به وسیله آن خط ها راحت تر ترسیم می شوند.

قیمت ابزار گچبری سقف و یا گچکاری

معمولا قیمت ابزار های گچبری به صورت متر طول محاسبه می شوند و قیمت های متفاوتی دارند که با توجه به نوع ابزار و اندازه مهارت اجرا میان استادکار و کارفرما به شکل توافقی قیمت گذاری شوند.

یکی دیگر از انواع گچبری سقف، نور مخفی می باشد که ابزار های خاص خود را احتیاج دارد. برای این نوع گچبری به ابزار گلویی و نوار ابزار گچ کاری در سقف که به آن ابزار سقفی می گویند؛ احتیاج است. این نوع گچبری جزو زیباترین و پر طرفدارترین نوع گچبری سقف می باشد، زیرا در عین سادگی، زیبایی منازل شما را چند برابر می کند.

برخی دیگر از گچبری ها وجود دارند که احتیاج به ظرافت بیشتری دارند و همین طور رنگی می باشند. یعنی احتیاج دارند با ظرافت رنگ آمیزی نیز شوند. بنابراین ابزارهای مورد احتیاج برای این طرح رنگ و قلمو نازک نیز می باشد.برای سفارش ابزار پلی یورتان با تماس با ما دکارت استور ارتباط نمایید.

قیمت این نوع گچبری ها اغلب بین مجری و کارفرما بسته می شود و استادکارانی که این توانایی را داشته باشند که کارهای گچبری را به صورت حرفه ای انجام دهند، زیاد نیستند. معمولا کار این استادکاران به دلیل حرفه ای بودن طرفداران زیادی دارد.

از دیگر ابزارهای مورد احتیاج برای گچبری سقف، دمبری و یا ابزار برشی گچکاری، فتیله ابزار ساده، ابزار دندان موشی می باشد.

یگ نمونه دیگر برای گچبری ها وجود دارد، که آن هم گچبری دستی می باشد. برخی از این گچبری ها را بر سر ستون ها نیز کاربرد دارد. که با استفاده از ابزار ها و طرح های پیش ساخته گچبری قابل اجرا می باشند. چنانچه در خانه یا محل کار خود ستون دارید حتما از این طرح های گچبری برای آن انتخاب کنید؛ زیرا موجب بهتر شدن دکوراسیون داخلی خانه و یا محل کار خود می شوید.

بنابراین تا اینجا متوجه شدید که هر طرح یا مدل گچبری سقف احتیاج به یکسری ابزار خاص خود دارد. بنابراین گچکاری که در این حرفه مشغول به کار است احتیاج دارد که همه ابزار های مربوط به گچبری را داشته باشد؛ تا با توجه به نوع گچبری دلخواه مشتری آن را اجرا کند.

نصب ابزارهای پلی یورتان روی دیوار یا سقف

نصب ابزار پیش ساخته پلی یورتان بایستی با کیفیت بسیار زیاد و همین طور با دقت نظر متخصصان مجرب انجام شود. البته امکان نصب به وسیله خود شخص شما نیز امکان پذیر می باشد؛ اما بهتر است از یک فرد متخصص برای این کار استفاده کنید. ابزار پلی یورتان پیش ساخته یک جایگزین بسیار خوب برای گچبری های سنتی و چوب محسوب می شود.

یکی از اصلی ترین ویژگی های ابزار پلی یورتان، مقاومت حرارتی بالا می باشد و به هیچ عنوان ترک خوردگی و پوسیدگی و یا آسیب دیدگی ندارد. علاوه بر این موارد این ابزار به راحتی برش خورده می شود و به وسیله ابزار برش و چسب مناسب در جای مورد نظر قرار گیرد.

با این وجود قابلیت شکل دهی ابزار پیش ساخته پلی یورتان به شکل هایی از چوب های حکاکی شده و یا گل های گچبری شده و هزار طرح یا مدل دیگر با استفاده از مواد اولیه اروپایی با سرعت زیاد و هزینه کمتر دارد.

توجه داشته باشید که شرکتی که برای نصب ابزار پلی یورتان انتخاب می کنید؛ دارای سابقه درخشانی باشد. و نصب گچبری پیش ساخته پلی یورتان را با دقت بسیار زیاد و با سرعت به وسیله کادر مجرب خود انجام دهد.

مراحل نصب ابزار پلی یورتان

اولین کاری که باید برای نصب ابزار پلی یورتان انجام داد این است که محلی که قرار است بر روی آن نصب شود، مثل سقف، دیوار و ... خط کشی شود. به عنوان نمونه برای قاب بندی بر روی دیوار به وسیله ابزار پلی یورتان، ابتدا چهار گوشه قاب معین می شود، بعد خطوط قاب بر روی آن کشیده می شود.

دومین کاری که برای نصب ابزار پلی یورتان بعد از ایجاد خطوط انجام می دهند، برش ابزار پلی یورتان با توجه به سایز و اندازه و زوایای مورد احتیاج می باشد. برای این کار از اره دستی نیز می توان استفاده کرد، اما اگر برش با اره برقی انجام شود؛ نتیجه بهتری خواهد داشت.

در مرحله سوم بعد از اینکه ابزارهای پلی یورتان برش داده شدند، پشت آنها به وسیله چسب اکریلیک مخصوص، آغشته به چسب می شوند.

در مرحله بعدی، پس از چسب زده شدن آنها بر روی محل های خط کشی شده با دقت زیاد نصب می شوند. در این مرحله از چند میخ استفاده می شود. دلیل زدن این میخ نگهداری ابزار پلی یورتان تا زمان خشک شدن می باشد؛ به همین خاطر احتیاج به استفاده میخ زیاد نمی باشد.

در آخر برای نصب پلی یورتان ها، درزها و پشت ابزار ها با چسب پر می شود. با توجه به اینکه ابزار دکوراتیو پلی یورتان از قابلیت رنگ پذیریی بالایی برخوردار می باشد با انوع رنگهای ساختمانی و با قابلیتت پتینه کاری که دارند؛ می توان طرح ها و مدل های بسیار زیبایی را با رنگکاری و پتینه کاری ابزار ها انجام داد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "مزایای انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید