معتادها هم می گیرند! ، آمار ابتلای معتادان متجاهر به کرونا در کشور

به گزارش وبلاگ شماره 3443، مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جمع آوری 6700 معتاد متجاهر و انجام تست غربالگری، از ابتلای 54 نفر از این افراد به کرونا خبر داد.

معتادها هم می گیرند! ، آمار ابتلای معتادان متجاهر به کرونا در کشور

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از ایسنا ، فرید براتی سده درباره آخرین آمار جمع آوری و غربالگری معتادان متجاهر گفت: تا به امروز طی 41 مرحله 6700 نفر در 11 استان کشور جمع آوری و ساماندهی شده و به مراکز معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه از 4500 نفر از این معتادان تست کرونا دریافت شده است، توضیح داد: طبق دستور العمل وزارت بهداشت و کمیته درمان از همه افرادی که وارد مراکز شده اند باید تست کرونا گرفته می شد که البته برخی از استان ها به طور کامل تست کرونا را از معتادان جمع آری شده دریافت نکرده اند.

مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه 54 نفر از معتادان جمع آوری شده، به کرونا مبتلا بوده اند، اظهار کرد: بیشترین تعداد معتادان مبتلا به کرونا (34 نفر) مربوط به تهران بوده و بقیه در استان های دیگر هستند.

براتی سده با بیان اینکه 41 نفر در مراکز ویژه ای که برای افراد مبتلا در نظر گرفته شده است، بستری شده اند، توضیح داد: بقیه این معتادان در خود مراکز قرنطینه افراد بدون علامت، در مراکز ماده 16 مستقر هستند.

وی اضافه نمود: به این ترتیب 4968 نفر هم از 6700 نفر به مراکز ماده 16 معرفی شدند. بقیه افراد جمع آوری شده یا معتاد متجاهر نبودند یا اینکه جزو معتادانی بودند که شرایط پذیرش در مراکز ماده 16 را نداشتند. یعنی یا جزو اتباع بیگانه بودند یا اینکه زیر 18 سال سن داشتند.

مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا به امروز از بین این افراد گزارشی از موارد فوتی نداشتیم، گفت: البته دو تا سه مورد از افراد جمع آوری شده حال وخیمی دارند. برای مثال در مشهد دو مورد با شرایط وخیم گزارش شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "معتادها هم می گیرند! ، آمار ابتلای معتادان متجاهر به کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معتادها هم می گیرند! ، آمار ابتلای معتادان متجاهر به کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید