موفقیت نیروهای دولتی افغان در بازپس گیری چند منطقه از دست طالبان

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به قنل از رسانه های افغانستان، وزارت دفاع افغانستان با صدور اطلاعیه ای از خارج کردن مجدد دو وُلُسوالی (شهرستان) در استان فاریاب و بعلاوه ولسوالی کلدار در ولایت بلخ در شمال این کشور از کنترل گروه طالبان اطلاع داد.

موفقیت نیروهای دولتی افغان در بازپس گیری چند منطقه از دست طالبان

در اطلاعیه این وزارت خانه آمده است که ولسوالی های خان چهارباغ و پشتون کوت در فاریاب و کَلدار در بلخ از کنترل طالبان خارج شده و نیروهای دولتی برای بازپس گرفتن شهرستان های از دست رفته در غزنی و پروان هم پیشرفت هایی داشته اند.

گروه طالبان در پیشروی های سریع خود در روزهای اخیر بیش از 50 شهرستان را تحت کنترل خود درآورده تا آنجا که این امر به نگرانی ها در خصوص احتمال شکست نیروهای دولتی دامن زده است.

مقامات محلی در شمال افغانستان اعلام نموده اند که تا به امروز حدود پنج هزار خانواده در جریان درگیری میان شبه نظامیان طالبان و نیروهای دولت افغانستان برای بازپس گرفتن کنترل شهر قُندوز آواره شده اند.

در همین حال، روز دوشنبه هفته جاری اعضای مجلس نمایندگان افغانستان خواستار قانونمند شدن نیروهای خیزش مردمی برای مقابله با طالبان شدند.

این درخواست پس از آن مطرح شده است که بسیاری از ساکنان بیش از 15 ولایت در روزهای گذشته و در پی پیشروی های گروه طالبان، در حرکتی خودجوش، مسلح شده و حمایت خود را از نیروهای دولتی علیه طالبان اعلام کردند.

در مصوبه روز دوشنبه این مجلس، کمیسیون امنیتی و دفاعی مجلس نمایندگان موظف شد که برای ساماندهی این نیروها طرحی را آماده و به مجلس ارائه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موفقیت نیروهای دولتی افغان در بازپس گیری چند منطقه از دست طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت نیروهای دولتی افغان در بازپس گیری چند منطقه از دست طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید