هم افزایی بین دستگاه های اجرایی تنها راه مقابله با کرونا است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، خبرنگاران/کردستان رئیس شورای اطلاع رسانی استان کردستان، گفت: در شرایط بحرانی فعلی، همراهی، همکاری و هم افزایی میان دستگاه ها و قانع کردن افکار عمومی توسط رسانه ها، تنها راه مقابله با شیوع کروناست.

هم افزایی بین دستگاه های اجرایی تنها راه مقابله با کرونا است

محمد ابراهیم زارعی در بیست و پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان، با انتقاد از عملکرد بعضی رسانه ها و انتشار مطالب جهت دار، اظهار کرد: هم اکنون وقت حمله به دولت نیست بلکه زمان یاری به دولت است تا بتوانیم کرونا را مهار کنیم.

وی اضافه نمود: امروز بیش از هر زمان دیگری به امیدآفرینی در جامعه احتیاج داریم و اگر فکر کنیم که با ناامید کردن مردم می توانیم با کرونا مقابله کنیم در اشتباهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رسالت شورای اطلاع رسانی را کوشش در جهت اطلاع رسانی صحیح و شفاف مطرح کرد و از مدیران خواست اقدامات مثبت و خوب اجرا شده را برای مردم شرح دهند تا مایه دلگرمی و امیدواری جامعه گردد.

وی با اشاره به ابهامات به وجود آمده برای مردم در مورد بعضی مصوبات ستاد ملی کرونا، از جمله تعطیلی بازار پس از ساعت 18، ذکر کرد: وظیفه رسانه است که مصوبات ستاد را برای مردم شرح دهد از جمله این تصمیم که به منظور الزام مردم به مدیریت زمان و خروج از منزل فقط در صورت ضرورت، اتخاذ شده است.

زارعی همچنین بر لزوم منصفانه بودن نقدها تاکید نمود و از رسانه ها خواست در کنار معایب، محاسن اقدامات و عملکردها را هم مطرح نمایند.

وی اعلام کرد: در اطلاع رسانی در حوزه فنی صرفا اطلاعات اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی قابل اعتماد است.

رییس شورای اطلاع رسانی استان، در این جلسه همچنین ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز 16 ساعته را یادآور شد و همچنین خواهان اطلاع رسانی دستورالعمل ها توسط ائمه آدینه در خطبه های مجازی شد.

زارعی در ادامه عملکرد سازمان صمت استان در مقابله با کرونا از جمله ایجاد مراکز فراوری مواد ضدعفونی و ماسک های کاملا استاندارد را بسیار خوب ارزیابی کرد و اضافه نمود: با کوشش های اجرا شده در این سازمان، در تامین کالاهای اساسی نیز هیچ مسئله ای نداریم.

در ادامه این جلسه پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اینکه بخشی از فعالیت روابط عمومی دستگاه های اداری استان، زیر نظر این دانشگاه به سمت فراوری محتوا در خدمت کنترل و مقابله با کرونا سوق یابد، مورد استقبال نهاده شد و همچنین برگزاری مجدد جلسات اتاق فکر رسانه استان نیز مورد توافق اعضای جلسه نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هم افزایی بین دستگاه های اجرایی تنها راه مقابله با کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هم افزایی بین دستگاه های اجرایی تنها راه مقابله با کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید