وزارت صمت بیشتر نهاده های دامی را تامین نموده است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تهران (پانا) - وزیر صمت با اشاره به تحویل نهاده ها به وزارت جهاد کشاورزی می گوید وزارت صمت، نهاده های دام و طیور مورد احتیاج وزارت جهاد کشاورزی را حتی بیشتر از احتیاج این وزارتخانه به موقع تأمین نموده است وزارت جهاد کشاورزی هم نهاده ها را در گمرک پس از ترخیص، تحویل می گیرد و در بازارگاه در اختیار دامداران و مرغداران قرار می دهد.

وزارت صمت بیشتر نهاده های دامی را تامین نموده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علیرضا رزم حسینی افزود: با تفکیک وظایفی که انجام شد، مسئول تامین نهاده های دامی وزارت صمت بوده است که خوشبختانه با همکاری بانک مرکزی تا به امروز بیش از احتیاج های وزارت جهادکشاورزی نهاده ها را تحویل این وزارتخانه داده ایم.

وی افزود: وزارت صمت، نهاده های دام و طیور مورد احتیاج وزارت جهاد کشاورزی را حتی بیشتر از احتیاج این وزارتخانه به موقع تأمین نموده است وزارت جهاد کشاورزی هم نهاده ها را در گمرک پس از ترخیص، تحویل می گیرد و در بازارگاه در اختیار دامداران و مرغداران قرار می دهد.

به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم و این کار را انجام خواهیم داد.

رزم حسینی افزود: نه تنها در حوزه واردات بلکه در حوزه فراوری داخلی نیز باید شرکت های بخش خصوصی را تقویت کنیم تا رقیب خودروسازان شوند.

وی رقابت سالم را باعث افزایش کیفیت و همچنین کاهش قیمت خودرو دانست و افزود: این مهم، افزایش اشتغال و فعال تر شدن قطعه سازان را نیز به دنبال خواهد داشت.

وزیر صمت با اشاره به افزایش فراوری خودرو در چند ماهه گذشته، گفت: پیش بینی می کنیم که این افزایش تا خاتمه سال به 50 درصد برسد.

رزم حسینی با بیان اینکه تعهدات خودرویی مردم در حال پاسخ دهی است، افزود: دنبال افزایش فراوری هستیم و در مورد واردات خودرو چند مولفه باید همراه باشند که در کارگروه های کارشناسی در حال آنالیز آن ها هستیم تا خلاء بازار رفع گردد.

وی درباره ابلاغ شیوه نامه جدید فولاد با بیان اینکه بورس کالا و خدمات برای عرضه همه محصولات فراوریی است گفت: در فرآیند قیمت گذاری در بورس دخالت نداریم بلکه نظارت می کنیم ضمن اینکه می خواهیم جلوی رانت را بگیریم.

وزیر صمت با بیان اینکه بنا داریم مدیریت بازار را انجام دهیم افزود: یکی از راه های مدیریت بازار این است که فراوریکنندگان موظف به عرضه محصولات خود در بورس شده اند و هر خریدار می تواند حداقل 20 تن کالا بخرد البته در شرایط کنونی به علت مازاد فراوری، قیمت ها نزولی است.

رزم حسینی گفت: در فاصله فراوری تا بازار، عده ای از فرصت سوء استفاده کردند و قیمت ها را بالا بردند از این رو ما به دنبال معقول و متعادل کردن قیمت ها و تقویت فراوری داخل هستیم ضمن اینکه در سایر زنجیره های مرتبط با محصولات فولادی از جمله خودروسازی ها و لوازم خانگی باید این تعادل در قیمت را ببینیم البته قیمت در زنجیره های مرتبط باید بر اساس قیمت های معقول توسط تشکل ها و مسئولان معین قیمت گردد.

وی افزود: عرضه محصولات نهایی در بورس آغاز شده است و در گام نخست با ابزار هایی که داریم شرکت ها را به عرضه در بورس موظف می کنیم. در این باره هفته گذشته عرضه خوبی اجرا شده که تداوم دارد.

وزیر صمت با بیان اینکه باید اجازه دهیم تا محصول با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار گیرد گفت: چرا در چند ماه گذشته فولادسازان کشور ما محصول را در بازار داخل، بالاتر از قیمت های جهانی به فروش رسانده اند این در حالی است که مواد اولیه، انرژی و نیروی کار را در داخل با قیمت مناسب استفاده نموده اند بنابر این محصول باید با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار می گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزارت صمت بیشتر نهاده های دامی را تامین نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت بیشتر نهاده های دامی را تامین نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید