پذیرش بیماران کرونایی در همه بیمارستان ها ، تعطیلی خدمات غیراورژانس تا اطلاع ثانوی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، معاون درمان وزیر بهداشت گفت: کلیه بیمارستان های عمومی تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی از پذیرش بیماران الکتیو تا اطلاع ثانوی خودداری نمایند و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا باشند.

پذیرش بیماران کرونایی در همه بیمارستان ها ، تعطیلی خدمات غیراورژانس تا اطلاع ثانوی

به گزارش وبلاگ شماره 3443 از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در نامه ای خطاب به رؤسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور گفت که با توجه به ضرورت کنترل و مراقبت بیماران مبتلا به کرونا ویروس، لازم است از روز شنبه دهم اسفند 1398 موراد ذیل در دانشگاه ها اجرا شود:

- کلیه بیمارستان های عمومی تحت پوشش آن دانشگاه اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی (به جز تک تخصصی غیرمرتبط با درمان کرونا) از پذیرش و بستری بیماران الکتیو تا اطلاع ثانوی خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس باشند.

- تمامی درمانگاه و کلینیک های تخصصی اعم از دانشگاهی و وابسته به ارگان ها (نیروی مسلح و سپاه، شهرداری، تأمین اجتماعی، آموزش و پرورش و...) و خصوصی باید برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس فعال شوند و مکلفند به صورت تمام وقت و در صورت احتیاج آن دانشگاه به صورت شبانه روزی ارائه خدمت کنند. بدیهی است بیمه های پایه و تکمیلی مکلفند پوشش هزینه های درمان بیماران در این مراکز را بپذیرند.

- در کلیه بیمارستان ها کمیته ترخیص بیماران مبتلا به کرونا ویروس متشکل از رئیس بیمارستان، متخصص عفونی یا داخلی، متخصص بیهوشی یا فوق ریه، تشکیل شود و ترخیص بیماران بستری را بر اساس سیاست های مدون آن دانشگاه و در دستورالعمل ابلاغی وزارت تبوع روزانه دو بار آنالیز و تصمیم گیری کنند از ظرفیت تخت برای بیماران به نحو مطلوب بهره بردای لازم به عمل آید.

- در کلیه بیمارستان ها، کمیته مراقبت ویژه برای ارزیابی بیماران بدحال و احتیاجمند مراقبت ویژه متشکل از فوق تخصص ICU، فوق تخصص ریه، متخصص بیهوشی، عفونی، داخلی و پرستاری بسته به ظرفیت بیمارستان تشکیل و سیر بیماری این گروه از بیماران را ارزیابی و برای ارائه خدمات متناسب با هر بیمار آماده باشند تا ارائه بالاترین سطح خدمات بر مبنای احتیاج به این گروه از بیماران تأمین شود.

- با توجه به تعطیلی خدمات الکتیو، ضمن تشکر از زحمات پرسنل زحمت کش و خدوم که با جان شانی مشغول ارائه خدمت به بیماران عزیز هستند، انتظار می رود دستور فرمایید کلیه کادر درمان (پزشک و کادر پرستاری) و پشتیبانی در تیم ارائه خدمات (بستری و سرپایی) بیماران مبتلا به کرونا ویروس سازمان دهی شده فعال باشند و از زحمات آن ها به نحو شایسته قدردانی شود. بدیهی است با هر گونه عدم همکاری و تمرد در ارائه خدمات در تمامی رده های پرسنلی مطابق مقررات برخورد خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "پذیرش بیماران کرونایی در همه بیمارستان ها ، تعطیلی خدمات غیراورژانس تا اطلاع ثانوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش بیماران کرونایی در همه بیمارستان ها ، تعطیلی خدمات غیراورژانس تا اطلاع ثانوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید