پوتین: واکسن کرونا باید سریعاً در روسیه به فراوری صنعتی برسد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رئیس جمهوری روسیه کابینه وزرا را موظف کرد تا برنامه مشخصی برای فراوری واکسن ها برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا ارائه دهد و این واکسن ها سریعاً به ثبت رسیده و فراوری صنعتی آنها بدون اتلاف وقت شروع گردد.

پوتین: واکسن کرونا باید سریعاً در روسیه به فراوری صنعتی برسد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شماره 3443 به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که میزان مطالعات به روی ویروس کرونا افزایش یافته است.

وی در نشستی با فرمانداران مناطق فدرال در رابطه با مقابله با شیوع عفونت کرونا در روسیه گفت: در خصوص سیستم های تست کرونا ، در ماه مارس الی آوریل ، صنایع وطنی فراوری آنها را 9 برابر افزایش داد، بطوری که در شروع ماه مارس در روسیه روزانه دو هزار و 500 هزار مطالعه برای تشخیص این بیماری انجام می شد، ولی اکنون این رقم روزانه حدود 150 هزار مورد، یعنی 60 بار شده است.

پوتین وعده داد که پوشش آزمایش کرونا دائما و با توجه به ضرورت، در حال افزایش خواهد بود.

پوتین همچنین به دولت روسیه دستور داد تا گزارش کاملی درباره برنامه فراوری واکسن کرونا را تا تاریخ 30 آوریل (10 خرداد ماه) ارائه دهد. میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه مسئول تهیه این گزارش شده است.

به گفته وی، دولت فدراسیون روسیه باید برنامه مشخصی برای فراوری واکسن ها برای جلوگیری از ابتلا به عفونت کرونا ارائه دهد و این واکسن ها سریعاً به ثبت رسیده و فراوری صنعتی آنها بدون اتلاف وقت شروع گردد.

رئیس جمهوری روسیه در اوایل ماه آوریل نیز به وزیر بهداشت دستور داد تا سریعاً بودجه و منابع لازم برای شروع فراوری واکسن و واردات تجهیزات برای فراوری داروهای لازم را اختصاص دهد.

ولادیمیر پوتین همچنین دولت را موظف کرد که در اوایل ماه مه، پارامترهای ضروری را برای خروج شدن مرحله به مرحله از رژیم محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا که ممکن است از تاریخ 12 ماه مه ( 23 اردیبهشت ماه) در مناطق شروع گردد را تدوین نموده و برنامه ریزی لازم در این زمینه از هم اکنون صورت بگیرد.

رئیس جمهور یادآور شد که همه گیری بیماری کرونا به سختی به بخش مالی کشور ضربه وارده نموده و مشاغل شخصی بسیاری آسیب دیده اند و دولت موظف است تا از آنها پشتیبانی کند و ضروری است تا به منظور حمایت از اقتصاد ، خانواده ها و حفظ اشتغال و درآمد شهروندان ، به طور مداوم بسته های حمایتی ویژه در نظر گرفته گردد.

پوتین تأکید کرد که مردم روسیه نباید به نام توسعه مالی در طول شیوع بیماری کرونا ، مورد آزار و اذیت قرار بگیرند و آنها نباید بهای این بحران را بپردازند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین: واکسن کرونا باید سریعاً در روسیه به فراوری صنعتی برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: واکسن کرونا باید سریعاً در روسیه به فراوری صنعتی برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید