کرونا روی پارچه و لباس زنده می ماند؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، به گفته بعضی کارشناسان ویروس کرونا بر روی پارچه و لباس عمر کوتاهی دارد و زمان زنده ماندن آن بر روی این اجسام نسبت به زنده ماندن این ویروس در هوا کمتر است.

کرونا روی پارچه و لباس زنده می ماند؟

به گزارش خبرنگار کارشناسان تلویزیونی ملی چین درباره زنده ماندن یا نماندن ویروس کرونا بر روی پارچه و لباس، می گویند: درصد انتقال ویروس از روی پارچه و لباس پایین است، به طور کلی زمان زنده ماندن این ویروس روی پارچه و لباس بسیار کوتاه تر از زمان زنده ماندن ویروس در هوا و ذرات ریز آب دهان و بینی است.

به گفته این کارشناسان این نوع ویروس بیشتر بر روی اجسام صاف و بدون سوراخ باقی می ماند به همین دلیل لازم نیست زیاد نگران وجود ویروس کرونا روی پارچه و لباس باشید.

این کارشناسان چینی بر شستن مداوم دست ها بسیار تأکید کردند و گفتند: دست ها بسیار مهم هستند باید دست ها را به خوبی و به روش درست بشوییم، اگر ممکن است لباس ها را در جایی که هوا جریان داشته باشد بگذاریم.

از زمان شیوع ویروس کرونا و گسترش آن ما به سلامتی خودمان بیش از پیش توجه می کنیم، اگر خود و یا اعضای خانواده تان علائمی مانند تب یا دمایی بالاتر از 37.7 درجه یا سرفه و سوزش گلو داشته باشند، آیا این نشانه ها حتما نشانه کرونا ویروس است یا خیر؟

به گفته کارشناسان چینی نمی توان به این سوال را با اطمینان پاسخ داد که فرد مبتلا به ویروس کرونا شده است یا خیر، اما تب و سرفه می تواند ناشی از سرما خوردگی میکروبی، حساسیت و استرس باشد.

بنابراین اگر به محله مشکوک به کروناویروس نرفته اید، یا اگر فردی در اطرافتان بیمار نبود، لازم نیست نگران باشید، تنها چند روز در خانه بمانید و شرایط سلامتیتان را تحت نظر و مراقبت قرار دهید، در طول این مدت هر روز صبح تا شب دو بار دمای بدن خود را اندازه و تحت درمان قرار بگیرید.

همچنین به گفته این کارشناسان بعضی از بیماران مبتلا به کرونا ویروس ابتدا تب بالایی ندارند، اما بدن درد، دل درد و اسهال دارند، حتی تعدادی از مبتلایان هیچ نشانه ای ندارند و ویروس جدید تنها در دستگاه تنفسی افراد ظاهر می گردد، اما این افراد می توانند ناقل ویروس باشند.

به همین دلیل اگر به محل شیوع کرونا ویروس رفته اید یا با بیماران مشکوک تماس داشته اید، باید خود را در خانه قرنطینه کنید و اگر نشانه های مشکوک داشتید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

نباید فراموش کنید از ماسک استاندارد بهره ببرید تا از خود و اطرافیانتان محافظت کنید، در دوره شیوع ویروس کرونا نباید بیش از حد نگران باشید، زندگی منظم و روحیه شاد برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کرونا روی پارچه و لباس زنده می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا روی پارچه و لباس زنده می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید