آزاد راه تهران ، کرج دو طبقه می گردد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، مدیرکل راه و شهرسازی البرز گفت: دو طبقه شدن آزادراه تهران- کرج- قزوین در دست مطالعه است.

آزاد راه تهران ، کرج دو طبقه می گردد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی البرز اظهار کرد: روزانه شاهد ترافیک سنگین و اتلاف وقت مسافران در آزادراه تهران- کرج- قزوین هستیم و این مساله به دغدغه ای برای مردم و مسئولین تبدیل شده است. روزانه بیش از 300 هزار خودرو از این مسیر تردد دارند و بار 20 درصدی ترافیک کشور را به دوش می کشد.

او با اشاره به اینکه این ترافیک به جز اتلاف وقت و هدر رفت بنزین، آلودگی هوا را نیز در پی دارد، گفت: این مسائل باعث شده طی سال های گذشته طرح های متفاوتی برای کاهش بار ترافیکی این مسیر آنالیز و مورد مطالعه قرار بگیرد.

این مسئول اضافه نمود: یکی از این طرح ها دو طبقه کردن این آزادراه است که در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به البرز، مطرح و اجرای آن مورد تاکید نهاده شد.

خالقی در پاسخ به اینکه این طرح در چه مرحله ای واقع شده است، گفت: با توجه به هزینه بالا و زمان مورد احتیاج برای اجرا، همه ابعاد این طرح باید مورد آنالیز قرار بگیرد و به همین منظور هنوز در مرحله مطالعه قرار داریم و هنوز طرح تصویب نشده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه در کنار این طرح اجرای طرح های دیگری در دستور کار واقع شده است، اضافه نمود: برای برطرف حجم ترافیک این آزادراه طرح های دیگری مثل احداث کنارگذر جنوبی کرج مورد تصویب نهاده شده که آن هم هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

او شرح داد: احداث کنارگذر جنوبی کرج 40 درصد از ترافیک را جذب خواهد نمود و به وسیله مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز اضافه نمود: در کنار آنها، اتمام کنارگذر شمالی هم که تا کنون به 70 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده می تواند بار ترافیکی این مسیر را تا حدی سبک کند.

این مسئول تاکید نمود: در صورت تصویب طرح دو طبقه کردن آزادراه تهران - کرج - قزوین، 22 کیلومتر از آن در محدوده البرز اجرایی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه این طرح به وسیله معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در حال مطالعه است، اضافه نمود: با توجه به اینکه در حال حاضر این طرح در حال مطالعه است، هنوز برآورد هزینه و یا زمان بندی برای آن انجام نشده اما پس از شش ماه و با اتمام مطالعات، نتایج اعلام شده و جزئیات اجرای آن تعیین می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آزاد راه تهران ، کرج دو طبقه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزاد راه تهران ، کرج دو طبقه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید