اخبار و رویدادها

خفگی ادبیات در فضای کتاب های درسی

احمد اکبرپور که معتقد است فضای تربیتی و آموزشی کتاب های درسی ادبیات، ذات ادبیات را خفه نموده است، از ضرورت وجود طنز در این ها کتاب ها می گوید.

7 آبان 1399

16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا توزیع خواهد شد

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضمن تشریح زمان و نحوه توزیع، عرضه و قیمت واکسن آنفلوآنزا، گفت: سال جاری به گونه ای برنامه ریزی شده که یکی از اعضای خانواده بتواند با مراجعه به داروخانه و ثبت کد ملی خود و دو نفر دیگر از اعضای خانواده اش،...

5 آبان 1399

آمار جهانی کرونا ، مبتلایان، به سرعت در نزدیکی 29 میلیون تایی شدن

آمار ابتلا به ویروس کرونا در سراسر دنیا همچنان به شکل بحرانی پیش می رود.

5 آبان 1399

آیا امکان دارد واکسن کرونا باعث ابتلا به کووید 19 و مرگ گردد؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: در خصوص تزریق واکسن هایی که از ویروس زنده ضعیف شده تهیه شده اند نگرانی هایی وجود دارد. هر یک از واکسن های تحت آزمایش کرونا عوارضی مانند خستگی، تب، سردرد، درد عضلانی یا...

3 آبان 1399

تخم مرغ به شانه ای50 هزار تومان هم می رسد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه افت فراوری دلیل گرانی تخم مرغ است، گفت: در صورت ادامه این فرایند طی ماه های آینده با افزایش مجدد قیمت ها روبرو خواهیم بود.

2 آبان 1399

بهداشت روانی چیست و چه اصولی دارد؟

سازمان جهانی بهداشت در دیدگاه نوین خود بهداشت روانی را برخورداری از رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی معنی کرده است. در این میان بهداشت روان واژه ای است که بیانگر توانایی شناختی و عاطفی یک فرد برای برخورداری از یک زندگی بارور است. در اصل بهداشت روان به...

2 آبان 1399

زیست فناوری راه حلی برای تأمین غذای کافی و سالم

به گزارش خبرنگاران، امروزه دنیا با مشکل بزرگی به نام رشد جمعیت روبه روست که پیامدهای بسیاری دارد و یکی از این پیامدها، تأمین غذای کافی و سالم و یا به عبارتی امنیت غذایی است. امنیت غذایی، دسترسی پیوسته همه افراد به غذای کافی، سالم و مغذی برای بهره مند...

30 مهر 1399

دو فصلنامه پژوهش های تاریخ شفاهی با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر می گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، دوفصلنامه پژوهش های تاریخ شفاهی که هشت شماره از آن پیش از این منتشر شده است؛ بنا دارد در تازه ترین شماره های خود پژوهش های تاریخ شفاهی را با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر کند.

29 مهر 1399

این 8 ادویه شما را لاغر می کند

ادویه های دنیای بزرگی دارند و هر کدام با خواص بی نظیر خود نقش زیادی در سلامت ما ایفا می کنند. مصرف برخی از آنها حتی می تواند موجب کاهش وزن شود.

28 مهر 1399

تقابل محبت آمیز پرسپولیس با شهر خودرو

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری تدارکاتی مقابل شهر خودرو به میدان خواهد رفت.

27 مهر 1399

مازنی ها به دو کشتی گیر استقلال رضایت نامه نمی دهند!

به گزارش خبرنگاران، پس از انصراف تیم دریاچه ارومیه از حضور در رقابتهای لیگ کشتی آزاد، اعلام شد قرارداد کشتی گیران این تیم از ارومیه به تیم استقلال منتقل شد. اتفاقی که گویا از نظر مسئولان تیم هیات کشتی قائمشهر قانونی و عملی نیست و هم اکنون با پیوستن دو...

27 مهر 1399

اسکاتلند در اندیشه برگزاری مجدد همه پرسی استقلال از انگلیس

به گزارش خبرنگاران ه نقل از دیلی تلگراف، نیکولا استورجن وزیر اول اسکاتلند، گفت مشغول تهیه پیش نویس لایحه ای برای همه پرسی استقلال از انگلیس است که در آن اصل پرسش و زمان دقیق برگزاری همه پرسی نیز معین شده است.

25 مهر 1399

واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان ها تزریق شد

نخستین واکسن پروتئین نوترکیب کووید 19 چین که از سلول های حشره ساخته شده، اخیرا به افراد داوطلب تزریق شده است.

24 مهر 1399

کنایه نوبخت به برکناری برایان هوک

خبرنگاران : نوبخت یکی از مهم ترین عوامل شکست تحریم های آمریکا را مقاومت مردم دانست و اضافه نمود: ملت ما با وجود سخت شدن شرایط اقتصادی با مقاومت تحریم را به شکست کشاندند.

22 مهر 1399

درخواست جنجالی مسی از گواردیولا؛ قراردادت را با سیتی تمدید کن

طبق گزارش منابع خبری لیونل مسی هر لحظه بیشتر به منچستر سیتی نزدیک می گردد.

21 مهر 1399

چه کسانی در فهرست نخست وزیری لبنان هستند؟

سعد الحریری رئیس جریان المستقبل دیروز از قصد خود برای عدم نخست وزیری در دولت آینده لبنان خبر داد، اما با این حال هنوز نام وی در کنار دو نامزد دیگر برای این پست مطرح است.

20 مهر 1399

افزایش موقتی تورم در ماه های ابتدایی سال کنترل شده است

رئیس کل بانک مرکزی تاکید نمود که افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال که عمدتاً ناشی از شیوع کرونا و تحریک انتظارات بود با اقداماتی که در حال اجرا است، کنترل شده است.

20 مهر 1399

خوان کارلوس همسرش را جا گذاشت و رفت ، معشوقه پادشاه بدنام اسپانیا کیست؟

پادشاه پیشین اسپانیا که گفته می گردد دست کم 40 سال می گردد با همسرش روابط زناشویی ندارد، با یکی از نزدیک ترین و قدیمی ترین یاران خود به تبعیدی خودخواسته در یکی از اشرافی ترین هتل های ابوظبی رفت.

19 مهر 1399

خبرنگاران زن جوان آبادانی به سه نفر زندگی بخشید

اهواز - خبرنگاران - مدیر مرکز فراهم آوری و هماهنگی پیوند اعضای بیمارستان گلستان اهواز گفت: اهدای اعضای زن جوانی آبادانی که دچار مرگ مغزی شده بود به سه نفر زندگی بخشید.

18 مهر 1399

هند: برای اقدام نظامی علیه چین آماده ایم

به گزارش خبرنگاران به نقل از تایمز هندوستان، بیپین راوات (Bipin Rawat) فرمانده نیروهای مسلح هند، می گوید چنانچه مذاکره با چین در باب مناقشات ارضی منطقه لاداخ راه به جایی نبرد؛ دهلی آمادگی اتخاذ گزینه نظامی را دارد.

17 مهر 1399
تعداد: (175)