اختلاف شورای رقابت با سازمان حمایت و افزایش قیمت خودرو در بازار

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تعلل ستاد تنظیم بازار در اعلام قیمت های جدید خودرو باعث شده تا بازار خرید و فروش خودرو طی روز های اخیر با وجود رکود معاملات رقم های قابل تأملی را در انواع خودرو های داخلی به ثبت برساند.

اختلاف شورای رقابت با سازمان حمایت و افزایش قیمت خودرو در بازار

به گزارش گروه مالی وبلاگ شماره 3443، معین قیمت های جدید خودرو دو هفته ای است که در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است، اما اختلافات میان شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و فراوریکنندگان عاملی شده تا این ستاد هنوز برای معین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو های داخلی به نتیجه ای دست پیدا نکند.

البته با توجه به اختلافات قرار بود با تشکیل یک کارگروه موضوعات قیمت گذاری چکش کاری شده و در نهایت با ارائه گزارش نهایی به ستاد تنظیم بازار مصوبات لازم برای اعلام دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو انجام گردد. اما شنیده ها از جلسات ستاد تنظیم بازار نشان از آن دارد که هنوز توافقی میان سازمان حمایت و شورای رقابت به وجود نیامده و همین امر اعلام قیمت های جدید خود را با تأخیر روبه رو ساخته است.

آنطور که شنیده شد خودروسازان درخواست افزایش قیمت برای جبران ضرور و زیان خود را دارند از طرف دیگر شورای رقابت معتقد است بخشی از زیان خودروسازان متوجه سرمایه گذاری آن ها در بخش هایی غیر از فراوری بوده و به همین دلیل این ارقام به عنوان ضرر و زیان فراوری محسوب نشده و نباید در دستورالعمل جدید قیمت گذاری مورد توجه قرار گیرد.

در حال حاضر اختلاف سازمان حمایت و شورای رقابت باعث شده این هفته هم بحث قیمت خودرو ساماندهی پیدا ننموده و به دوشنبه آینده موکول گردد.

تعلل ستاد تنظیم بازار در اعلام قیمت های جدید خودرو باعث شده تا بازار خرید و فروش خودرو طی روز های اخیر با وجود رکود معاملات رقم های قابل تأملی را در انواع خودرو های داخلی به ثبت برساند. به نحوی که مشتریان فقط با تعجب به قیمت های بازار نگاه ننموده و مدام از خود می پرسند مگر چه اتفاقی در بازار افتاده که قیمت ها هر روز افزایش یافته و کسی هم به فکر اوضاع نیست.

به اعتقاد فروشندگان خودرو قیمت ها به صورت کاذب افزایش پیدا نموده و هیچ خریداری در بازار نیست، اما همین قیمت ها برای ماهم سوال برانگیز است از طرفی شرکت های خودروساز هم با تعلل بسیار تعهدات خود را نسبت به مشتریان انجام می دهند که همین امر در نبود خودرو در بازار تأثیر گذاشته است.

فعالان بازار معتقدند اگر عرضه خودرو افزایش داشته باشد به طور حتم بازار شاهد افزایش قیمت ها نخواهد بود. از طرفی هنوز قیمت های جدید انواع خودرو های داخلی در سال 99 معین نشده و همین امر تأثیرات خود را بر بازار گذاشته است.

در حال حاضر پراید 111 با قیمت 69 میلیون تومان، پراید 131 با قیمت 67 میلیون و 800 هزار تومان، سمند 112 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 با قیمت 150 میلیون تومان، تیبا 2 با قیمت 87 میلیون تومان، پژو پارس با قیمت 137 میلیون تومان و رانا با قیمت 105 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اختلاف شورای رقابت با سازمان حمایت و افزایش قیمت خودرو در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف شورای رقابت با سازمان حمایت و افزایش قیمت خودرو در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید