این کارگرهای متفاوت بی ام و را می سازند ، عکس

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ایسنا نوشت: ربات های انسان نمای فیگور(Figure) در حال پیوستن به نیروی کار کارخانه های خودروسازی بی ام و(BMW) هستند.

این کارگرهای متفاوت بی ام و را می سازند ، عکس

به نقل از نیو اطلس، شرکت فیگور که تنها 10 ماه پیش از حالت پنهان کاری خارج شد و اعلام وجود کرد، ربات های خود را با سرعتی دیوانه وار توسعه داده است. این شرکت به لطف یک تیم بسیار مجرب، نمونه های اولیه ای را ظرف یک سال با سرعتی چشمگیر آماده نموده است.

این شرکت حدود 10 روز پیش، یک نقطه عطف دیگر را اظهار داشت و ویدئویی از ربات فیگور 01(Figure 01) را که به شکل مستقل در پاسخ به یک فرمان شفاهی قهوه درست می نماید، منتشر کرد.

برت ادکاک(Brett Adcock)، مؤسس و مدیر عامل این شرکت آن را یک رویداد مشابه با معرفی ChatGPT نامید، چرا که این ربات پس از تماشای چند نمایش ویدئویی از نحوه استفاده از دستگاه قهوه، آن را به تنهایی تهیه کرد.

اکنون این شرکت به وعده خود عمل نموده و ربات های خود را در اسرع وقت به سراغ انجام کارهای واقعی و مفید می فرستد.

شرکت بی ام و بر اساس یک قرارداد تجاری تازه امضا شده با شرکت فیگور، شروع به شناسایی موارد استفاده اولیه از این ربات های انسان نما در کارخانه خود نموده و آموزش این ربات ها را برای استقرار مرحله ای آنها شروع نموده است.

این اولین بار نیست که ربات های انسان نمای خودمختار در کنار انسان ها کار می نمایند. برای مثال شرکت آمازون در ماه اکتبر اظهار داشت که آزمایش ربات انسان نمای دیجیت(Digit) متعلق به شرکت اگیلیتی روبوتیکس(Agility Robotics) به عنوان کارگرهایی که سطل ها و وسایل حمل و نقل را در انبار جابجا می نمایند، شروع خواهد نمود.

  • معمای پیدا شدن مومیایی گربه در دیوار خانه های قدیمی اروپایی

  • لحظه اصابت موشک بالستیک یمن به کشتی آمریکایی

  • یک جرم عجیب در حومه کهکشان راه شیری پیدا شد

اما نکته قابل توجه در اینجا این است که آمازون یک سرمایه گذار در آن شرکت ربات ساز است، بنابراین در توسعه ربات دیجیت مشارکت دارد. در حالی که قرارداد فیگور با بی ام و کاملاً تجاری است و می تواند اولین معامله در نوع خود نام گیرد.

ادکاک می گوید: محتمل است معاملات تجاری واقعی وجود داشته باشند که اعلام نشده باشند، اما تمام چیزی که من دیده ام، آزمایشی بوده است. بنابراین این قرارداد ما می تواند اولین مورد در نوع خود باشد یا مطمئناً یکی از اولین هاست.

ادکاک در پاسخ به این پرسش که چرا با شرکت بی ام و قرارداد منعقد شده، می گوید: ما شرکتی را در بخش خودروسازی می خواستیم. تجربه رباتیک زیادی در خودروسازان ثبت شده است و آنها قبلاً کارهای زیادی با ربات های انسان نما انجام داده اند. می توانم از شرکت هوندا با ربات آسیمو(ASIMO) یا مالکیت شرکت هیوندای بر شرکت رباتیک بوستون داینامیکس(Boston Dynamics) یا شرکت تسلا با ربات انسان نمای اپتیموس(Optimus) نام ببرم. آنها تجربه های زیادی در زمینه رباتیک دارند که البته روی وظایف خاص متمرکز شده اند.

وی اضافه کرد: ما حدود 9 ماه پیش با بی ام و آشنا شدیم. آنها ابزار رباتیک زیادی را در کارخانه اسپارتانبورگ خود ادغام نموده اند. آنها از ما می خواستند که با دستکاری های ماهرانه تر به حل مسائل اتوماسیون بیشتر یاری کنیم. ما به آن تیم و کاری که آنها انجام می دهند، باور داریم، فکر می کنم آنها واقعا می خواهند کاری انجام دهند که برای ما خوب است. من فکر می کنم ما می توانیم ربات های زیادی را زیر این چتر پرورش دهیم.

آموزش در آزمایشگاه های شرکت فیگور برای اولین کارهایی که ربات های انسان نمای فیگور 01 در کارخانه بی ام و شروع خواهند کرد، شروع شده است. اگرچه این دو شرکت هنوز اعلام ننموده اند که این ربات ها دقیقاً چه کارهایی را در این کارخانه انجام خواهند داد، اما مطمئناً قرار نیست فیگور 01 دوباره قهوه درست کند.

ادکاک می گوید: ما در حال آنالیز کار با ورق های فلزی و سایر کارهای تدارکات در انبار هستیم. این ربات، متحرک است، باید چیزها را لمس کند و آنها را جابه جا کند. ما اولین مورد استفاده خود را انتخاب نموده ایم. ما می دانیم که آن کار چیست و روی آن تمرین می کنیم، اما فعلا نمی توانم آن را فاش کنم.

وی اضافه کرد: ما با تعداد کمی از ربات ها شروع می کنیم و نقاط عطف خاصی داریم که باید به آنها برسیم. اگر بتوانیم به آنها برسیم، در طول زمان به مرور به تعداد بسیار زیادی خواهیم رسید، اما بسیار وابسته به رسیدن به آن نقاط عطف است. ما باید ثابت کنیم که می توانیم کار مفیدی با آنها انجام دهیم و این منطقی است، چرا که باید مطمئن شویم که این ربات ها خوب عمل می نمایند.

یک چیز قطعی است. ادکاک میخواهد تا دنیا را از پیشرفت ربات های انسان نما و توانایی یادگیری آنها مطلع کند.

او می گوید: امیدواریم هفته آینده قابلیت های یادگیری رفتاری ربات را در کار واقعی نشان دهیم. سعی می کنیم به محض اینکه به قابلیت هایی رسیدیم، ویدئوی آن را مانند ویدئوی تهیه قهوه منتشر کنیم. من می خواهم مردم را مطلع کنم. ما در سال های آینده در خصوص کاری که انجام می دهیم، بسیار گویا خواهیم بود.

در مجموع به نظر می رسد مسیری که در نهایت بشریت را از یوغ کار فیزیکی به کلی می رهاند، شروع شده است. ربات های انسان نما شبیه به ما هستند، می توانند به همان فضاها دسترسی داشته باشند و از ابزارهای مشابه استفاده نمایند. مدل های اولیه آنها ممکن است به طرز ناخوشایندی آهسته حرکت و کار نمایند، اما از آنجایی که هوش مصنوعی آنها در حال توسعه است و به سخت افزارهای قدرتمندی مجهز می شوند، به زودی خواهند توانست سریع تر، بهتر و قوی تر فکر نمایند، واکنش دهند و عمل نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "این کارگرهای متفاوت بی ام و را می سازند ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کارگرهای متفاوت بی ام و را می سازند ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید