بازگشت1400 اتوبوس به حمل ونقل عمومی تهران ، جزئیات مراحل اورهال اتوبوس ها

به گزارش وبلاگ شماره 3443، دستیار ویژه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: تا انتها سال جاری 800 دستگاه اتوبوس ملکی (دوکابین) و 600 دستگاه اتوبوس تک کابین خصوصی بازسازی خواهد شد.

بازگشت1400 اتوبوس به حمل ونقل عمومی تهران ، جزئیات مراحل اورهال اتوبوس ها

به گزارش وبلاگ شماره 3443، امروز چهارشنبه تور بازدید وبلاگ شماره 3443 از مراکز اورهال و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی برگزار گردید.

مهدی علیزاده، دستیار ویژه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در شرکت واحد اتوبوسرانی در حاشیه بازدید وبلاگ شماره 3443 از مرکز اورهال و بهسازی اتوبوس های دو کابین سامانه 5 اتوبوسرانی، گفت: بخشی از نگهداری، تعمیرات و اورهال اتوبوس های ناوگان و تحت پوشش؛ شبانه و روزانه انجام می گردد. بخش حفظ و نگهداری، چکاپ و سرریز روغن نیز یکی دیگر از اقدامات مراکز اتوبوسرانی است.

او ضمن اشاره به وجود 6 سامانه اتوبوسرانی در شهر تهران، عنوان کرد: اورهال اتوبوس ها در سه سطح انجام می گردد. بخش خصوصی بابت یارانه ای که دریافت نموده اند اتوبوس های تک کابین خصوصی را بازسازی می نمایند.

بازسازی 800 اتوبوس دوکابین

علیزاده درباره آمار بازسازی اتوبوس ها، شرح داد: تا سرانجام سال جاری 800 دستگاه اتوبوس ملکی (دوکابین) و 600 دستگاه اتوبوس تک کابین خصوصی بازسازی خواهد شد.

علیزاده با بیان اینکه از شهریور سال جاری بازسازی و بهسازی ها شروع شده است، گفت: از شهریور تا مهر سال جاری 550 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و ملکی (243 ملکی) بازسازی و بهسازی شد. براساس آنالیز اولیه و تهیه چک فهرست، اورهال و بازسازی اتوبوس ها در سه سطح انجام می گردد.

دستیار ویژه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در شرکت واحد اتوبوسرانی در شرح سطوح بازسازی و بهسازی اتوبوس ها، بیان نمود: سطح یک شامل اورهال کل اتوبوس نظیر موتور و گیربکس است. سطح دو شامل اتاق و بدنه و … و سطح سه شامل بدنه داخلی، صندلی، روشنایی و … است.

به گفته علیزاده؛ اگر اتوبوس احتیاج به قطعه جدیدی داشته باشد تعمیرات بیشتر از 24 ساعت به طول خواهد انجامید اما در غیراین صورت همان روز انجام می گردد.

او در سرانجام بیان نمود: از 6 سامانه موجود در شهرداری، یک سامانه ویژه جانبازان و معلولان است.

وبلاگ شماره 3443 طی این تور، از سه مرکز اورهال و بازسازی اتوبوس های عمومی (ملکی شهرداری تهران)، خصوصی و شرکت شهاب خودرو بازدید کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازگشت1400 اتوبوس به حمل ونقل عمومی تهران ، جزئیات مراحل اورهال اتوبوس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت1400 اتوبوس به حمل ونقل عمومی تهران ، جزئیات مراحل اورهال اتوبوس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید