تماس گسترده و روزانه مشاوران مدارس با دانش آموزان و خانواده ها

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته بهداشت روان در سال 1400 با صدرو پیامی بر کوشش گسترده جهت حفظ و ارتقای بهداشت روان دانش آموزان، به ویژه در دوران کرونا، تأکید و خاطرنشان کرد وزارت آموزش و پرورش، با آگاهی از خطر آسیب پذیری بچه ها و نوجوانان در شرایط کرونا، برای ارائه خدمات مشاوره ای و پیشگیرانه به دانش آموزان کوشش می نماید.

تماس گسترده و روزانه مشاوران مدارس با دانش آموزان و خانواده ها

علیرضا کاظمی در آستانه هفته بهداشت روان (18 تا 24 مهرماه) پیغامی را به همین مناسبت صادر و بر تلاش گسترده جهت حفظ و ارتقای بهداشت روان دانش آموزان، به ویژه در دوران کرونا، تأکید کرد.

متن پیغام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به این توضیح است:

بهداشت روان، یکی از مؤلفه های مهم در کیفیت زندگی است که حفظ و تقویت آن می تواند زمینه ساز رشد فردی و اجتماعی، رضایت از زندگی، امید به آینده و محافظت در برابر انواع عوامل مخاطره آمیز در زندگی باشد.

عوامل مختلفی، بهداشت روان را در دنیای معاصر، مورد مخاطره و تهدید قرار داده اند که طیف گسترده ای از اختلال ها و بیماری ها و در نتیجه، تضعیف شاخص های کیفیت زندگی را در پی دارند.

در بین این مخاطرات، اپیدمی کرونا موجب تشدید عوامل مخاطره آمیز بهداشت روان شد و تبعات آن، از جمله سوگ از دست دادن عزیزان و هم استرس های ناشی از بیماری و ابتلا به آن، موجب فشار گسترده ای به کیفیت زندگی بشر گشت.

در این بین، بچه ها و نوجوانان، بیشتر از هر زمان دیگری، متأثر از این عوامل مخاطره آمیز هستند و ضروری است با راهکارهای مختلف، ضمن کاهش و کنترل عوامل مخاطره آمیز، نسبت به محافظت و هم ارتقای تاب آوری ایشان در برابر عوامل مخاطره آمیز بهداشت روان، تلاش کرد.

وزارت آموزش و پرورش، با آگاهی از خطر آسیب پذیری بچه ها و نوجوانان در شرایط کرونا، همه اهتمام خود را برای ارائه انواع خدمات مشاوره ای و پیشگیرانه و هم ظرفیت سازی برای فرصت برابر و عادلانه برای دسترسی دانش آموزان به این خدمات، با هدف اطمینان از بهداشت روان و مواجهه مؤثر ایشان با عوامل مخاطره آمیز در دوران کرونا، به کار بسته است.

تماس گسترده و روزانه مشاوران مدارس با دانش آموزان و خانواده های ایشان، ارائه خدمات ضروری مشاوره و مددکاری اجتماعی، راه اندازی خط ملی نماد به شماره 1570، برگزاری دوره های آموزشی پیشگیرانه و خودمراقبتی، انتشار پوسترهای آموزشی ترویجی، شناسایی دانش آموزان در معرض خطر و ارائه خدمات مورد احتیاج به ایشان، بخشی از خدمات آموزش و پرورش برای حفظ و ارتقای بهداشت روان دانش آموزان و محافظت از ایشان در برابر مخاطرات روانی اجتماعی است.

اکنون در شروع سال تحصیلی نو، ضمن تشکر و قدردانی از جامعه بزرگ فرهنگیان و هم خانواده های عزیز برای تلاش و تلاش گسترده جهت حفظ و ارتقای بهداشت روان دانش آموزان، بویژه در دوران کرونا،امید است در آینده هم همچنان با یاری یکدیگر بتوانیم گام های بلندتری برای ارتقاء شاخص های بهداشت روان دانش آموزان برداریم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تماس گسترده و روزانه مشاوران مدارس با دانش آموزان و خانواده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس گسترده و روزانه مشاوران مدارس با دانش آموزان و خانواده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید