جزییات بازگشایی مدارس

به گزارش وبلاگ شماره 3443، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت ماه، دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری های زمینه ای هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد.

جزییات بازگشایی مدارس

محمد محسن بیگی در گفت وگو با ایسنا، شرایط و الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت را تشریح و اظهار کرد: با توجه به اینکه روز یکشنبه در ستادملی کرونا مصوب شد که مدارس از 27 اردیبهشت ماه در سطح کشور به صورت محدود بازگشایی شوند؛ همزمان وزارت آموزش و پرورش بخشی از مقدمات کار را فراهم کرد و بخشی را هم فراهم می نماید.

وی اضافه کرد: بر این اساس از روز شنبه آینده معلمان و کادر اجرایی مدرسه باید از نظر بهداشتی در شرایط مناسبی قرار داشته باشند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پروتکل بهداشتی را با همکاری وزارت بهداشت در حوزه بهداشت فردی، گروهی و بهداشت محیط تهیه کردیم گفت: مسائلی که دانش آموزان و همکاران ما باید رعایت نمایند و همچنین تمهیداتی که باید مدیران مدارس نسبت به کنترل بهداشت محیطی و فضای فیزیکی مدرسه فراهم نمایند تا بچه ها با اطمینان خاطر بیشتری در مدرسه حضور یابند، در این پروتکل قید شده است.

حضور در مدرسه صرفا برای برطرف اشکال است

بیگی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس فقط برای برطرف اشکال درسی بر ای دانش آموزانی است که به وسیله فضای مجازی امکان دریافت پاسخ کامل را نداشتند گفت: دانش آموزان با اختیار و انتخاب خودشان به مدرسه می آیند.

وی همچنین بیان کرد که مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد.

معلمان و دانش آموزان دارای بیماری زمینه ای مجاز به حضور در مدرسه نیستند

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری های زمینه ای از جمله مسائل تنفسی، قلبی و عروقی، پیوند اعضا، شیمی درمانی و ... هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: همکاران خانم که باردار هستند نیز در مدرسه حضور پیدا نخواهند کرد. سایر همکارانی که در شرایط سلامت به سر می برند در مدرسه حضور یافته و چون قرار است پاسخگویی نمایند تقریبا حضورشان الزامی می گردد اما حضور دانش آموزان اختیاری است.

استفاده از ماسک و دستکش در زمان حضور در مدرسه

محسن بیگی اضافه کرد: همکاران حتما مسائل بهداشت فردی را رعایت می نمایند و حتما باید از ماسک و وسایل پیشگیری استفاده نمایند. توصیه کردیم دانش آموزان هم حتما وسایل بهداشت فردی از جمله ماسک و دستکش را به همراه داشته باشند تا کمتر در معرض آسیب قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و دستکش برای معلمان و عوامل اجرایی مدرسه الزامی است؛ درباره نحوه تهیه ملزومات بهداشتی گفت: نحوه تهیه به عهده مسئولین و دست اندرکاران شهرستان ها و مناطق است که یا خودشان برای مدارس ماسک و دستکش فراهم می نمایند و یا افراد به همراه خودشان می آورند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره بودجه مورد احتیاج مدارس برای تهیه ملزومات بهداشتی و ضدعفونی نماینده مدارس اظهار کرد: بودجه ای در سرانجام سال از محل اعتبارات مصوب ستاد کرونا به استان ها به عنوان سرانه بهداشتی اختصاص دادیم تا وسایل مورد احتیاج برای ضدعفونی محیط را تهیه نمایند

منبع: فرارو

به "جزییات بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید