دختران کشتی گیر ایران در آسیا قهرمان شدند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، در رده بندی تیمی ایران قهرمان شد و تیم های ازبکستان و قرقیزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

دختران کشتی گیر ایران در آسیا قهرمان شدند

تیم ملی آلیش بانوان با کسب 4 مدال نقره و 2 مدال برنز بعنوان قهرمانی آسیا در بخش کلاسیک دست یافت.

به گزارش وبلاگ شماره 3443 ، رقابت های کشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش کلاسیک روزهای 1 و 2 خردادماه در کشور ازبکستان برگزار گردید و در سرانجام سپیده بابایی در وزن 55 کیلوگرم، ام البنین محسنی در وزن 60 کیلوگرم، رقیه محمودآبادی در وزن 65 کیلوگرم، ریحانه گیلانی در وزن 70 کیلوگرم به مدال نقره، سحر غنی زاده در وزن 75 کیلوگرم و عزت قربانی ثانی در وزن +75 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

براساس جزئیات منتشر شده از سوی روابط عمومی فدراسیون کشتی، در رده بندی تیمی ایران قهرمان شد و تیم های ازبکستان و قرقیزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

جزئیات مسابقات

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها که به صورت دوره ای برگزار گردید، به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سپیده بابایی در کشتی نخست با نتیجه 6 بر 1 حریف ترکمنستانی را شکست داد. وی در کشتی های دوم و سوم نیز با ضربه فنی از سد نمایندگان کشورهای قزاقستان و مغولستان گذشت و در ملاقات چهارم با نتیجه 4 بر صفر حریف ازبکستان را از پیش رو برداشت و به ملاقات فینال راه یافت و در این ملاقات مغلوب حریف خود شد و بعنوان نایب قهرمانی رسید.

در وزن 60 کیلوگرم ام البنین محسنی در ملاقات نخست با نتیجه 7 بر 8 مغلوب حریف ازبکستانی شد. وی در ملاقات دوم با نتیجه 4 بر صفر نماینده ترکمنستان را مغلوب کرد و در ملاقات سوم نیز با ضربه فنی حریف فیلیپینی را از پیش رو برداشت. محسنی برای کسب عنوان دوم به مصاف حریف خود رفت و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم رقیه محمودآبادی در مبارزه نخست با نتیجه 5 بر 6 مغلوب حریف ازبکستانی شد. وی در ملاقات دوم نماینده قزاقستان را ضربه فنی کرد و در ملاقات سوم با نتجیه 6 بر صفر حریف ترکمنستانی را شکست داد. محمودآبادی برای کسب عنوان دوم حریف خود را شکست داد و به مدال نقره رسید.

در وزن 70 کیلوگرم ریحانه گیلانی در ملاقات نخست حریف قرقیزستانی را با نتیجه 4 بر 2 مغلوب کرد. وی در ملاقات دوم با ضربه فنی حریف مغولستان را شکست داد. گیلانی در ملاقات سوم با نتیجه 6 بر 1 نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت و به ملاقات فینال راه یافت. گیلانی در این ملاقات مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 75 کیلوگرم سحر غنی زاده در ملاقات اول با ضربه فنی حریف مغولستانی را مغلوب کرد. وی در ملاقات دوم با نتیجه 4 بر 2 مقابل نماینده قزاقستان به پیروزی رسید و در ملاقات سوم در حالی که 3 امتیاز از حریف ازبکستانی پیش بود سه اخطاره شد و ملاقات را واگذار کرد. غنی زاده در ملاقات بعدی مقابل حریف خود مغلوب گردید و به مدال برنز رسید.

در وزن 75+ کیلوگرم عزت قربانی ثانی در مبارزه نخست 7 بر 1 مقابل حریف قزاقستانی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با ضربه فنی حریف مغولستانی را شکست داد. قربانی ثانی در مبارزه سوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب حریف ترکمنستانی شد. وی در ملاقات سرانجامی مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.

رقابت های کشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش آزاد نیز امروز برگزار می گردد.

پیش از این از سوی کمیته برگزاری مسابقات اعلام شده بود که تیم ایران دوم شده که پس از آنالیز امتیازها مجددا اعلام شد که تیم ایران بعنوان قهرمانی دست یافته است.

منبع: عصر ایران

به "دختران کشتی گیر ایران در آسیا قهرمان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختران کشتی گیر ایران در آسیا قهرمان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید