دوربین پریسکوپی گلکسی S24 اولترا چه تفاوتی با نسل قبلی دارد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، دوربین های گلکسی S24 اولترا نسبت به نسل قبلی با تغییر زیادی روبرو نشده اند ولی در این میان باید به بهره گیری از دوربین پریسکوپی 50 مگاپیکسلی با زوم 5 برابری به جای دوربین پریسکوپی 10 مگاپیکسلی با زوم 10 برابری اشاره کنیم. اگرچه در نگاه اول به نظر می رسد این دوربین جذابیت کمتری نسبت به نسل قبلی دارد، اما واقعیت این است که از برخی جهات با بهبود روبرو شده.

دوربین پریسکوپی گلکسی S24 اولترا چه تفاوتی با نسل قبلی دارد؟

دوربین پریسکوپی گلکسی S24 اولترا از سیستم فوکوس اتوماتیک Quad Pixel بهره می برد که نسبت به فوکوس اتوماتیک Dual Pixel نسل قبلی بسیار بهتر محسوب می شود. طبق ادعای سامسونگ، فوکوس اتوماتیک Quad Pixel می تواند تفاوت فازها را در دو جهت افقی و عمودی تشخیص دهد، در حالی که فوکوس اتوماتیک Dual Pixel می تواند تفاوت فازها را فقط به صورت افقی تشخیص دهد. به لطف این تغییر، دوربین تازه در شرایط نوری متفاوت می تواند فوکوس سریع تر و دقیق تری ارائه کند که هم برای عکس ها استفاده می شود و هم برای ویدیو ها.

سنسور 50 مگاپیکسلی این دوربین، بعد از فعال سازی قابلیت ترکیب پیکسل ها، از پیکسل های 1.4 میکرومتری استفاده می کند و برای مقایسه باید به میزان 1.12 میکرومتری پیکسل های سنسور نسل قبلی اشاره کنیم. از آنجایی که پیکسل های بزرگ تر می توانند نور بیشتری را در شرایط مشابه جذب کنند، تصاویر و ویدیوها از نظر تئوری باید روشن تر و نویز کمتری داشته باشند. این سنسور دوربین همچنین مجهز به OIS است که می تواند درجات بیشتری از لرزش را جبران کند. با توجه به این مشخصه ها، شاتر لنز برای مدت کمتری لازم است باز بماند که در نتیجه حین استفاده از زوم دوربین، کمتر با تار شدن تصاویر روبرو می شوید.

سامسونگ می گوید دوربین پریسکوپی گلکسی S24 اولترا به لطف بهره گیری از پیکسل های بزرگ تر، لرزشگیر بهتر، چیپ پردازش تصویر بهبود یافته و امکانات بیشتر هوش مصنوعی، در محیط های تاریک قادر به ثبت عکس های پرتره بهتری است. ویدئوهایی که با استفاده از این دوربین در نور کم ضبط می شوند، به لطف هوش مصنوعی که اطلاعات را از ژیروسکوپ می گیرد، حرکات سوژه و گوشی را در به طور همزمان تجزیه و تحلیل می کند و از آن برای کاهش نویز استفاده می شود. بنابراین در کل این دوربین پریسکوپی از جهات مختلف نسبت به نسل قبلی حرف بیشتری برای گفتن دارد که باید ببینیم در عمل هم می تواند این برتری را نشان دهد یا نه.

منبع: SamMobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "دوربین پریسکوپی گلکسی S24 اولترا چه تفاوتی با نسل قبلی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین پریسکوپی گلکسی S24 اولترا چه تفاوتی با نسل قبلی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید