علم و تکنولوژی

علوم بومی انسانی ، تصویر واقعبینانه دانشجویان نسبت به غرب

امکان یا عدم امکان علوم انسانی بومی مسئله ای قدیمی برای اساتید صاحب نظر این حوزه است. تعدادی معتقدند سه رشته مدیریت، اقتصاد و جامعه شناسی، بیش از سایر رشته ها ظرفیت برای بومی سازی دارد.

29 دی 1399

ایدهآلترین اتاق خانه برای قرار دادن روتر و استفاده از وایفای بهتر کجا است؟

هیچ چیزی بدتر از افت سیگنال وای فای وسط یک ویدئوکنفرانس، کلاس آنلاین و تماس تصویری نیست.

28 دی 1399

رباتی که هم آشپزی می&zwnjکند و هم ظرف می&zwnjشوید

اخیرا یک شرکت انگلیسی نوعی ربات طراحی کرده است که هم ظرف می شوید و هم آشپزی می کند. این ربات جذاب، قیمت بسیار بالایی نیز دارد، قیمت این ربات به اندازه خرید یک خانه متوسط در لندن است.

19 دی 1399

6 فیلم فلسفی که نگاه شما را به زندگی به چالش می کشد

رابطه سینما و فلسفه، پیچیده تر از آن چیزی است که تصورش را می کنیم. بسیاری از سینماگران تاریخ به هنرمندان فیلسوف شهرت دارند و همین عنوان است که ارزش کار آن ها را بیشتر می نماید. سینما فرصتی بی نظیر برای به تصویرکشیدن فلسفه است و همین حقیقت بی نظیر، سینما...

14 دی 1399

ایران در تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو همکاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، این پیش نویس نخستین سندی است که در سطح بین المللی تهیه شده و قرار است پس از تصویب در کنفرانس فناوری اطلاعات یونسکو که در آبان ماه سال 1400 برگزار می گردد، به پایه عملکرد نهادهای بین المللی و کشورها تبدیل گردد.

11 دی 1399

هواوی شایعه قطع همکاری با لایکا را تکذیب کرد

هواوی و شرکت لایکا که سازنده دوربین های عکاسی، عدسی و دیگر موارد این چنینی محسوب می گردد، در سال 2016 همکاری خود را برای ساخت گوشی هواوی P9 شروع کردند. از آن موقع تا به امروز، گوشی های پرچم دار این شرکت همراه با دوربین های مبتنی بر برند لایکا معرفی شده اند....

29 آذر 1399

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 21 آبان 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 21 آبان را مشاهده می کنید.

25 آذر 1399

20 سال نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی ارزشش را داشته است؟

در حالی که 20 سال از حضور انسانی در ایستگاه فضایی بین المللی (International Space Station) می گذرد، شاید بسیاری از خود بپرسند که آیا این آزمایشگاه مداری به سود جامعه بوده است؟ این پرسشی است که دانشمندان هم درباره آن چندان هم دیدگاه نیستند.

15 آذر 1399

آمریکا اتاق جنگ مجازی تشکیل می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از واشنگتن پست، اداره امنیت داخلی آمریکا در ادامه ادعاها مبنی بر مداخلات خارجی در فرایند انتخاباتی 2020، به فکر ایجاد یک اتاق جنگ مجازی افتاد است.

8 آذر 1399

آلمان: مشتاق رابطه ای خوب با روسیه هستیم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مدعی است که برلین به رغم ماجرای ناوالنی همچنان مشتاق حفظ رابطه خوب یا دست کم منطقی با روسیه است.

26 آبان 1399

مشتریان Old Navy می گویند در دوران پاندمی بسته ها تحویل داده نمی شوند و گم می شوند

بسیاری از مشتریان اولد نیوی نگرانی خود را نسبت به سفارش هایی که آنلاین ثبت می شوند گزارش نموده و گفته اند بسته ها در میان پاندمی کروناویروس تحویل داده نمی شوند یا نمی توان آن ها را ردیابی کرد.

19 آبان 1399

وال استریت کجاست و چه نقشی در بورس جهان دارد

خیابان وال استریت در جزیره منهتن در ایالت نیویورک بین منطقه برادوی و ایست ریور واقع شده است. بازار بورس نیویورک بزرگترین بازار دادوستد بورس و اوراق بهادار و همچنین بازار بورس نزدک و بازار بورس آمریکا در وال استریت قرار دارند.

13 آبان 1399

سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل استارتاپی

در صفحه سرمایه گذاری این شماره از هفته نامه شنبه، قصد داریم از فضای کرونایی حال حاضر قدری فاصله بگیریم و به جای داد سخن دادن از آسیب هایی که بر فرایند سرمایه گذاری اکوسیستم استارتاپی جهان در پی شیوع این ویروس وارد شده است، از روزگار نه چندان دوری صحبت...

12 آبان 1399

بهداشت روانی چیست و چه اصولی دارد؟

سازمان جهانی بهداشت در دیدگاه نوین خود بهداشت روانی را برخورداری از رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی معنی کرده است. در این میان بهداشت روان واژه ای است که بیانگر توانایی شناختی و عاطفی یک فرد برای برخورداری از یک زندگی بارور است. در اصل بهداشت روان به...

2 آبان 1399

زیست فناوری راه حلی برای تأمین غذای کافی و سالم

به گزارش خبرنگاران، امروزه دنیا با مشکل بزرگی به نام رشد جمعیت روبه روست که پیامدهای بسیاری دارد و یکی از این پیامدها، تأمین غذای کافی و سالم و یا به عبارتی امنیت غذایی است. امنیت غذایی، دسترسی پیوسته همه افراد به غذای کافی، سالم و مغذی برای بهره مند...

30 مهر 1399

دو فصلنامه پژوهش های تاریخ شفاهی با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر می گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، دوفصلنامه پژوهش های تاریخ شفاهی که هشت شماره از آن پیش از این منتشر شده است؛ بنا دارد در تازه ترین شماره های خود پژوهش های تاریخ شفاهی را با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر کند.

29 مهر 1399

نگاهی به رسوم مردم فارس در ماه محرم

استان فارس یکی از کانون های مهم آیین های فرهنگی است که با حفظ عناصر اعتقادی و مذهبی مردم، طی سالیان متمادی جلوه گر مراسم باشکوهی در ایام محرم بوده است.

24 مهر 1399

ویروس کرونا و آنفولانزا محققان را شوکه کرد

محققان با مطالعه بیشتر روی ویروس کرونا نسب به یافته های جدید خود شگفت زده هستند.

15 مهر 1399

اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران

اگر حکم داده گردد که فیسبوک اطلاعات را غیرقانونی جمع نموده و عمدا تخلف نموده است، این جریمه ممکن است تا 5000 دلار بر هر خلاف افزایش یابد.

13 مهر 1399

چین دیگر کارخانه دنیا نیست

شرکت تامین کننده اصلی اپل و دهها غول فناوری دیگر با اعلام این که روزهای چین به عنوان کارخانه جهان به دلیل جنگ تجاری به سرانجام رسیده، قصد دارد زنجیره تامین خود را بین بازار چین و آمریکا تقسیم کند.

10 مهر 1399
تعداد: (50)