دورکاری به مدارس تهران بازگشت

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تهران (پانا) - پس از فعالیت مجدد مدارس بعد از 2 سال درگیری با ویروس کرونا، فعالیت مدارس به صورت حضوری به دلیل تداوم آلودگی هوا به مدت 3 روز تعطیل شد.

دورکاری به مدارس تهران بازگشت

بعد از 2 سال آموزش مجازی، از ابتدای آذرماه تمام مدارس کشور بازگشایی شدند. به گفته علیرضا کمرئی سخنگوی آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس، آموزش 9 میلیون دانش آموز از یکم آذرماه آغاز شد.

گفتنی است در سومین دوره از بازگشایی ها، بالغ بر 8 میلیون و 700 هزار دانش آموز راهی مدرسه برای آغاز فعالیت های حضوری شدند. با توجه به اینکه همچنان در دوره کرونا قرار داریم، اولین اصل و مهم ترین موضوع مورد توجه وزارت آموزش و پرورش فاصله گذاری اجتماعی برای دانش آموزان است.

با توجه به اهمیت فاصله گذاری، کلاس ها به گروه های چند نفره تقسیم بندی شده اند و با توجه به شرایط و تراکم کلاس ها، گروه های 14-15 نفره تشکیل می شود بنابراین برخی از دانش آموزان، 2 روز، برخی 3 روز و برخی 5 روز هفته در مدرسه حضور پیدا خواهند کرد.

همچنین دانش آموزانی که روز حضور آن ها محدود به چند روز شده است باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدرسه حاضر شوند تا نوبت به گروه های بعدی برسد.

کمرئی درباره مدارسی که هنوز اطلاع رسانی برای بازگشایی نداشته اند نیز گفته است: اگر تا به امروز اطلاعی به دانش آموزان داده نشده است نگران نباشند تا اطلاع رسانی به آن ها صورت بگیرد و این کار تدریجی پیش می رود.

در کنار موضوع بازگشایی مدارس، روز گذشته براساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، مدارس تهران مجازی شدند.

طبق مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، امروز کلاس های تمام مقاطع تحصیلی به صورت مجازی برگزار خواهد شد و به مدت 3 روز فعالیت مدارس مجازی است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دورکاری به مدارس تهران بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورکاری به مدارس تهران بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید