دوقلوی زمین در راه است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، قرار است که بیش از 10 سال برنامه نویسان و دانشمندان عرصه محیط زیست با هم برای ساخت این دوقلو همکاری کنند. آن ها امیدوارند که مدل نهایی به همه در شبیه سازی برنامه هایی بهتر و منطقی تر برای پیش بینی وقایع منتج از تغییرات شدید آب و هوایی و چالش های آینده کمک کند.

دوقلوی زمین در راه است

اروپا برای پیش بینی هر چه بهتر پیامد های زیست محیطی گرمایش زمین پروژه ای دست کم 10 ساله تدارک دیده تا با همکاری چندین مرکز تخصصی دوقلوی زمین را بیافریند، اما این بار در جهان دیجیتالی.

دانشمندان اروپا در حال ساخت دوقلوی بسیار دقیق دیجیتالی از زمین هستند تا بتوانند وقایعی را که احتمالا به دلیل زمین گرمایی در آینده رخ خواهد داد پیش بینی کنند.

قرار است که بیش از 10 سال برنامه نویسان و دانشمندان عرصه محیط زیست با هم برای ساخت این دوقلو همکاری کنند. آن ها امیدوارند که مدل نهایی به همه در شبیه سازی برنامه هایی بهتر و منطقی تر برای پیش بینی وقایع منتج از تغییرات شدید آب و هوایی و چالش های آینده کمک کند.

این پروژه طرحی است مشترک بین سه نهاد در اروپا: مرکز پیش بینی های میان مدت آب وهوایی (ECMWF)، آژانس فضایی (ESA) و سازمان بهره برداری ماهواره های هواشناسی (EUMETSAT).

این برنامه و محاسبات کامپیوتری مربوط به آن در مؤسسه فناوری فدرال زوریخ سوئیس در حال انجام است. این مؤسسه می گوید، نسخه دیجیتالی کل زمین بستر لازم برای بررسی تمامی سناریو ها و پیش بینی رویداد های زیست محیطی آینده را فراهم می سازد.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید

به "دوقلوی زمین در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوقلوی زمین در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید