روش های جوان سازی پوست؛ جایگزین هایی برای بوتاکس

به گزارش وبلاگ شماره 3443، خبرنگاران: اگر به دنبال راه های جایگزینی برای کاهش ظاهر چین و چروک های تان و جوانسازی پوست هستید، انواع کرِم ها و سرُم ها و درمان های موضعی و طبیعی در بازار وجود دارند. در این مطلب از جایگزین های موثر بوتاکس جهت جوانسازی پوست برای تان می گوییم.

روش های جوان سازی پوست؛ جایگزین هایی برای بوتاکس
 • سایر راه حل های تزریقی
 • ورزش های صورت
 • طب سوزنی
 • چسب های پوستی
 • ویتامین ها
 • کرم های صورت
 • لایه بردار های شیمیایی

درباره بوتاکس

سم بوتولینوم نوع A (بوتاکس) یکی از معروف ترین متد های رفع چین و چروک پوست و سایر علائم پیری و به طور کل جوانسازی پوست است. بوتاکس دارویی تجویزی است که به عضلات صورت تزریق می گردد. بوتاکس با متوقف کردن اقباضات عضله ای که به آن تزریق شده، اثر خود را می گذارد، بنابراین عضله مورد نظر، آرام و یکدست به نظر می رسد. بوتاکس در کاهش ظاهر چین و چروک ها و جلوگیری از ایجاد چروک های جدید موثر است.

تاثیرات بوتاکس موقتی اند، بنابراین ضروری است درمان تکرار گردد تا تاثیرات بوتاکس در جوانسازی پوست حفظ شوند. در ضمن افرادی که بوتاکس می کنند به گفته خودشان، طیف احساسات شان کاهش می یابد. زیرا احساسات و هیجانات به وسیله عملکرد های صورت به مغز مرتبط هستند.

جایگزین های بوتاکس

دیسپورت برای جوانسازی پوست

دیسپورت مانند بوتاکس یک نوروتوکسین است. دیسپورت از همان نوع سم بوتولینوم A ساخته شده است، اما از نظر تکنیک دوز و ساختار کمی با بوتاکس متفاوت است. به نظر می رسد نتایج بوتاکس و دیسپورت مشابه اند، اما ظاهرا دیسپورت تا حدودی سریع تر عمل می نماید، اما هیچ مطالعه خاصی تا به امروز روی آن انجام نشده است.

مایوبلاک نیز راه حل تزریقی دیگری برای جوانسازی پوست است که از بوتولینوم نوع B ساخته شده است. مایوبلاک نیز به این دلیل که یک نورتوکسین است، عملکردی مشابه سایر راه حل های تزریقی دارد. اما ممکن است به اندازه بوتاکس موثر نباشد و تاثیرات آن نیز دوام چندانی ندارد. اثرات مایوبلاک تقریبا 3 تا 4 ماه ماندگار است، اما بوتاکس حدودا 5 تا 6 ماه دوام دارد.

اثرات این راه حل های تزریقی مشابه بوتاکس هستند و نحوه عملکردشان نیز شبیه بوتاکس است، بنابراین اگر به دنبال جایگزینی برای بوتاکس هستید که تفاوت زیادی با آن داشته باشد، این راه حل ها گزینه های مناسبی برای شما نیستند.

ورزش های صورت برای جوانسازی پوست

اگر ورزش می تواند پیر شدن بدن و عضلات صورت را به تاخیر بیندازد، حتما روی صورت هم چنین اثری دارد. ورزش های صورت مانند فیشال کاپینگ و فیشال ماساژ سبب بهبود جریان خون در صورت می شوند و به جوانسازی آن یاری می کنند. در ضمن ورزش های صورت، سیستم لفناوی را فعال می کنند تا سموم را از بافت ها دفع کنند. امتیاز ورزش های صورت این است که راه حل های طبیعی جوانسازی پوست هستند و احتیاج به هیچ تزریق و سوزنی ندارند.

طب سوزنی برای جوانسازی پوست

طب سوزنی یک راه حل درمانی و نسبتا رویکردی جدید در جوانسازی پوست است. مطالعه ای نشان می دهد که طب سوزنی می تواند به انعطاف پذیری پوست و آبرسانی به آن یاری کند که هر دو عامل برای کاهش چین و چروک پوست مفیدند. طب سوزنی نیز رویکردی طبیعی و موثر است. نتایج طب سوزنی برای جوانسازی پوست موقتی اند و اگر ترس از سوزن داشته باشید، طب سوزنی شیوه مناسبی برای شما نیست.

چسب های ضد چروک برای جوانسازی پوست

چسب های پوستی چسب هایی هستند که می توانید آن ها را در نواحی از صورت تان که چین و چروک دارند بهره ببرید. این چسب ها می توانند به محو کردن خطوط چهره تان یاری کنند. چسب های پوستی معمولا گرانقیمت نیستند و در ضمن احتیاجی به تزریق ندارند.

ویتامین ها برای جوانسازی پوست

آیا باور می کنید که بتوانید فقط با مصرف ویتامین ها، پوست تان را جوان تر و زیباتر کنید؟ مکمل های مواد مغذی اصلی می توانند یاری تان کنند فراوری کلاژن بدن تان را افزایش بدهید. این مکمل ها ممکن است تاثیر آنتی اکسیدانی نیز داشته باشند که یاری می نماید از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد پیشگیری کنید. بهترین مکمل هایی که می توانید برای جوانسازی پوست مصرف کنید شامل ویتامین C، ویتامین E و کاروتنوئید می شوند. ویتامین ها در دسترس شما هستند و در ضمن برای سلامت عمومی بدن تان مفیدند.

هنگام خرید مکمل های غذایی باید دقیق باشید و به دنبال مکمل هایی بروید که کیفیت بالایی داشته و از برند معتبری باشند. نتیجه ای که از این راه حل طبیعی می گیرید ذاتا پیشگیرانه اند، بنابراین نباید انتظار داشته باشید چین و چروک های تان کاهش چشمگیری داشته باشند و مثل بوتاکس عمل کنند. در ضمن احتمال اوردوز کردن با ویتامین ها نیز وجود دارد و خطرناک است؛ بنابراین اول با پزشک مشورت کنید و طبق توصیه او، نوع و دوز ویتامین را تعیین نمایید.

کرِم های صورت برای جوانسازی پوست

خیلی از کرم های صورت که در بازار وجود دارند ادعا می کنند می توانند چین و چروک های پوست تان را محو کنند. به دنبال انواع آنتی اکسیدان دار این کرم ها باشید یا نوعی که تنظیم کننده سلولی دارد و می تواند تاثیر مستقیم بر فراوری کلاژن و سوخت و ساز در سلول های پوست صورت تان بگذارد. کرم های صورت، هم در دسترس اند و هم کاربرد ساده ای دارند.

با توجه به انواع بسیار گوناگون کرم های ضد چین و چروک که در بازار وجود دارد، انتخاب نوعی که واقعا موثر باشد کار سختی است؛ بنابراین توصیه می کنیم در این مورد، نظر یک متخصص پوست را بخواهید. بعضی از این کرم ها فقط با نسخه پزشک به فروش می رسند و ممکن است گرانقیمت باشند.

لایه بردار های شیمیایی

لایه بردار های شیمیایی برای درمان جوش، کاهش تیرگی و لکه های پوستی و کاهش علائم پیری پوست به کار می فرایند. لایه بردار های شیمیایی به زمانی برای ریکاوری احتیاج دارند که می تواند از 24 ساعت تا 2 تا 3 هفته باشد، اما شما نتیجه را بعد از یک روز خواهید دید. لایه بردار های شیمیایی، بی ضرر و موثرند، اما پوست شما به فرایند پیری خود ادامه می دهد؛ بنابراین ممکن است احتیاج باشد با بروز خطوط جدید در چهره تان، استفاده از لایه بردار های شیمیایی را تکرار کنید.

پوست شما بعد از استفاده از لایه بردار های شیمیایی ممکن است قرمز و ملتهب به نظر برسد و پوسته پوسته گردد که می تواند خفیف تا شدید باشد.

توپ های صورت یامونا برای جوانسازی پوست

زمانی که یکی از مربیان معروف بدنسازی به نام یامونا متوجه چروکی بر روی پوست خود شد، به دنبال روشی برای مداوای آن رفت. اما باوجود پیشنهادات فراوان ازبوتاکس کردن پوست خود خودداری نمود. او تمام کوشش خود را انجام داد تا این چروک را از روشی طبیعی رفع کند.

پس از کوشش و تجربه فراوان او توپ های ساچمه ای یامونا را طراحی کرد. این توپ ها از جنس لاستیک یا کائوچو هستند که روی سلامت استخوان ها تاثیر مثبت گذاشته و از پژمردگی پوست جلوگیری می کنند و همانند بوتاکس موجب از بین رفتن افتادگی پوست شوند. استفاده از این توپ ها برای جوانسازی پوست در خانم های بالاتر از 40 سال توصیه می گردد. اما گاهی اوقات می توان از آن برای خانم هایی در سنین بیست سالگی نیز استفاده کرد تا از افتادگی و پیری زودرس پوست ها جلوگیری گردد.

نکاتی برای سلامت پوست

مراقبت از پوست قطعا یاری می نماید فرایند پیری آن به کُندی صورت بگیرد. برای حفظ سلامت و شادابی پوست تان باید روتین مراقبت از پوست داشته باشید و همواره آن را دنبال کنید.

 • همواره به صورت تان ضد آفتاب بزنید.
 • خیلی از محصولات آرایشی و لوسیون ها نیز دارای SPF افزوده هستند.
 • از عینک آفتابی با لنز های پهن و عظیم بهره ببرید تا پوست ظریف اطراف چشم های تان کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرد.
 • روز های آفتابی از کلاه لبه پهن بهره ببرید.
 • زیاد آب بنوشید.
 • قبل از خواب، آرایش را از صورت تان پاک کنید.
 • از سنین اول جوانی استفاده از محصولات با کیفیت ضد پیری پوست را آغاز کنید.
 • رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.

منبع: healthline

منبع: برترین ها

به "روش های جوان سازی پوست؛ جایگزین هایی برای بوتاکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های جوان سازی پوست؛ جایگزین هایی برای بوتاکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید