غرفه ها به هنرمندان صنایع دستی و فراوری کنندگان شناسنامه دار واگذار می شوند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، غرفه ها به هنرمندان صنایع دستی و فراوری کنندگان شناسنامه دار واگذار می شوند.

غرفه ها به هنرمندان صنایع دستی و فراوری کنندگان شناسنامه دار واگذار می شوند

سید امین قاسمی در مورد ایجاد بازارچه های صنایع دستی دائمی در استان اظهار کرد: از نوروز 1397، 15 غرفه پیش ساخته را به عنوان بازارچه دائمی صنایع دستی راه اندازی کردیم.

وی ادامه داد: بعد از آن 13 غرفه دیگر تا شب عید 1401 بصورت درجا ایجاد کردیم تا بازارچه دائمی همواره دایر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری لرستان گفت: واگذاری این غرفه ها به هنرمندان صنایع دستی و فراورینمایندگانی که شناسنامه دار و در شبکه فراوری صنایع دستی هستند، مجاز است.

قاسمی مطرح کرد: برای اینکه بتوانیم این غرفه ها را بصورت حمایتی واگذار کنیم، کارشناسان رسمی دادگستری نرخ گذاری کردند با توجه به نوع فضا و سازه و به وسیله سامانه الکترونیک دولت به مزایده گذاشتیم و تعدادی از غرفه ها واگذار شده و نزدیک 20 غرفه در حال بهره برداری بصورت دائمی است.

وی اعلام کرد: هر فردی که در راستای معرفی و فروش سوغات محلی و صنایع دستی استان بخواهد فعالیت کند، آمادگی داریم با نرخ مصوب از آنها حمایت کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری لرستان در مورد تورهای خرم آباد گردی گفت: در برنامه ریزی های صورت گرفته شهرداری خرم آباد این مهم را برعهده گرفت و تا 26 اردیبهشت که هفته خرم آباد است، این تورها را خواهیم داشت.

قاسمی افزود: یکی از سیاست های ما این است که بتوانیم ظرفیت های شهر خرم آباد و استان لرستان را معرفی کنیم که این مهم در دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری و دبیرخانه ستاد جذب سرمایه گذاری لرستان که اداره کل اقتصاد دارایی است برعهده داشتند، 20 غرفه را به آنان دادیم و دستگاه های اجرایی را در نمایشگاه دعوت کردند تا نسبت به ارائه فرصت های سرمایه گذاری در استان کوشش نمایند.

منبع: همگردی

به "غرفه ها به هنرمندان صنایع دستی و فراوری کنندگان شناسنامه دار واگذار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرفه ها به هنرمندان صنایع دستی و فراوری کنندگان شناسنامه دار واگذار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید