فرانسه رتبه چهارم مرگ ومیر کرونا در جهان

به گزارش وبلاگ شماره 3443، فرانسه برای نخستین بار در میزان مرگ ومیر ناشی از ابتلا به کووید-19 با پشت سر گذاشتن اسپانیا در جایگاه چهارم جهان قرار گرفت.

فرانسه رتبه چهارم مرگ ومیر کرونا در جهان

این در حالی است که فرانسه از روز دوشنبه گذشته محدودیت ها را کم کرده است. در تازه ترین آمار رسمی اعلام شده، فرانسه با ثبت 26 هزار و 991 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کووید -19، اسپانیا را پشت سر گذاشته است.

به گزارش روز چهارشنبه نیوز 24 از رویترز، شمار فوتی های ناشی از ویروس کرونا در فرانسه با ثبت 348 مورد جدید و با افزایش 1.3 درصدی به 26 هزار و 991 نفر رسید و از اسپانیا با 26 هزار و 920 نفر فوتی هم فراتر رفت.

با ثبت این تعداد فوتی، فرانسه در جایگاه چهارم جهان پس از آمریکا، انگلیس و ایتالیا به ترتیب با 83 هزار و 425، 32 هزار و 692 و 30 هزار و 911 قرار گرفت.

وزارت بهداشت فرانسه در بیانیه ای بیان نمود که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از 22 هزار و 284 نفر در روز دوشنبه به 21 هزار و 595 نفر در روز سه شنبه کاهش یافته است.

روز دوشنبه گذشته، پایان قرنطینه ای بود که در 17 مارس،27 اسفند 98 برای مبارزه با اپیدمی کرونا آغاز شد. مقامات فرانسه می گویند: پایان قرنطینه پایان کرونا نیست.

فرانسه در حالی روز دوشنبه از قرنطینه خارج شد که ادوارد فیلیپ نخست وزیر این کشور تاکید دارد پایان قرنطینه به معنای پایان همه گیری نیست.

قانون تمدید شرایط اضطراری ملی در فرانسه که به تصویب مجلس (مجلس سنا و ملی) این کشور رسیده بود، به منظور بررسی در شورای قانون اساسی، نتوانست در موعد مقرر منتشر شود؛ لذا بنابر بیانیه کاخ الیزه، فرانسوی ها بر حسب احساس مسوولیت خود و نه براساس الزام آور بودن قانون، موظف به رعایت این قانون جدید هستند.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "فرانسه رتبه چهارم مرگ ومیر کرونا در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه رتبه چهارم مرگ ومیر کرونا در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید