فرود ناقص هواپیمای نظامی آمریکا در التاجی عراق

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی رسمی ارتش آمریکا برای عملیات عزم ماندگار (Operation Inherent Resolve) روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام نمود که ساعت 10:10 شامگاه دوشنبه به وقت محلی یک فروند هواپیمای سی -130 نیروی هوایی آمریکا در باند پایگاه التاجی عراق بطور ناقص فرود آمد و پس از برخورد با یک دیوار، باعث بروز آتش سوزی و وارد آمدن خسارت به ساختمان این پایگاه شد.

فرود ناقص هواپیمای نظامی آمریکا در التاجی عراق

این بیانیه در ادامه می افزاید: تیم آتش نشانی و امداد فرودگاه ظرف چهاردقیقه خود را به محل حادثه رساندند، آتش را خاموش و به تخلیه هواپیما یاری کردند. چهار تن از اعضای نیروهای مسلح سوار بر این هواپیما جراحاتی سطحی برداشتند که در مرکز درمانی پایگاه التاجی تحت مداوا قرار دارند.

این بیانیه در ادامه می افزاید که [در این حادثه] فعالیت دشمن مورد ظن نیست. این حادثه در دست تحقیق و آنالیز است. اقدامات سریع تیم سوانح، آتش نشان و امداد پایگاه هوایی به بیماران یاری کرد و خسارات محدودی به تجهیزات و زیرساختها وارد شد.

لازم به ذکر است که هواپیمای هرکولس سی -130 یک هواپیمای ترابری ارتش با 4 موتور توربین دار است که توسط شرکت هوافضا و دفاعی لاکهید مارتین آمریکا طراحی شده است.

شایان ذکر است که پایگاه التاجی یک مقر نظامی است که در فاصله 17 مایلی شمال شهر بغداد، پایتخت عراق واقع شده است و محل استقرار نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فرود ناقص هواپیمای نظامی آمریکا در التاجی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرود ناقص هواپیمای نظامی آمریکا در التاجی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید