فن خال گرفتار سرطان شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، سرمربی تیم ملی فوتبال هلند بیان کرد در حال مبارزه با بیماری سرطان است.

فن خال گرفتار سرطان شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، لوئیز فن خال سرمربی پیشین تیم های بارسلونا و منچستریونایتد و سرمربی حال حاضر تیم ملی فوتبال هلند خاطرنشان کرد به سرطان پروستات مبتلا شده و در حال مبارزه با این بیماری است اما قصدی برای کناره گیری از سمت سرمربیگری هلند ندارد، تیمی که آن را به جام جهانی 2022 قطر رسانده است.

فن خال 70 سال شب گذشته (یکشنبه) در یک برنامه تلویزیونی هلند گفت: این چهارمین دوره حضور من در تیم ملی هلند (یک دوره اش سرمربی تیم زیر 20 سال هلند بوده است) به عنوان سرمربی است و در هر دوره عصر یا شب به بیمارستان می رفتم، بدون اینکه بازیکنانم بدانند. آنها هنوز آن گونه های سرخ رنگ من را می بینند و با خود می گویند که این چه آدم سالمی است. خب، البته که من اینطور نیستم.

وی اضافه کرد: فکر می کنم نباید بیماری تان رابه افرادی که با آنها کار می کنید، بگویید، چون ممکن است بر انتخاب ها یا قاطعیت آنها یا هر چیز دیگری تأثیر بگذارد. من فکر می کردم که آنها نباید چیزی از بیماری من بدانند. ببینید، شما در اثر سرطان پروستات نمی میرید، حداقل حدود 90 درصد از افراد بر اثر این بیماری جان شان را از دست نمی دهند، این بیماری های زمینه ای هستند که شما را می کشند. من شکل پرخاشگر داشتم. 25 بار تحت ﭘﺮﺗﻮدرماﻧﯽ قرار گرفته ام. سپس در چنین شرایطی باید چیزهای زیادی را مدیریت کنید و به زندگی تان بپردازید.

سرمربی تیم ملی هلند که درمانش را از سال 2021 شروع نموده است، صحبت های خود را با تشکر از کادر درمان بیمارستانی که در آن مورد درمان قرار گرفته، اینطور ادامه داد: من درمان ممتازی داشتم. از در ورودی پشتی به من اجازه ورود به بیمارستان داده شد. اگر مجبور بودم منتظر بمانم، آنها فوراً مرا در اتاق دیگری بستری می کردند و برخورد عالی با من انجام شد. آنها بعلاوه چیزی از بیماری من به کسی نگفتند که این رفتار هوشمندانه ای است.

هلند در گروه A جام جهانی 2022 با تیم های قطر، اکوادور و سنگال همگروه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فن خال گرفتار سرطان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فن خال گرفتار سرطان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید