(فیلم + عکس) آسکا؛ خودرو پرنده واقعی سال 2026 وارد بازار می گردد!

به گزارش وبلاگ شماره 3443، خودرو پرنده آسکا ظرفیت حمل چهار سرنشین را دارد و می توان از آن در جاده همچون یک خودرو عادی استفاده کرد یا با توجه به قابلیت عمود پرواز بودن و بعلاوه قابلیت برخاست و فرود کوتاه (STOL) برای سفر هوایی به کار گرفته گردد.ودرو پرنده واقعی با قابلیت استفاده قانونی در جاده!

(فیلم + عکس) آسکا؛ خودرو پرنده واقعی سال 2026 وارد بازار می گردد!

نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) همیشه شاهد معرفی محصولات مختلف از صنعت خودرو بوده است. سی ئی اس 2023 نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرکت نکست فیوچر موبیلیتی (Next Future Mobility) میخواهد یکی از متفاوت ترین محصولات در این زمینه را طی این نمایشگاه در معرض دید قرار دهد.

نکست فیوچر موبیلیتی در سال 2019 از ساخت یک خودرو پرنده خبر داده بود. خودرو پرنده نکست فیوچر موبیلیتی به نام آسکا (ASKA) شناخته می گردد و قرار است در سال 2026 روانه بازار گردد. آسکا یک خودرو عمودپرواز الکتریکی (eVTOL) است که از بال های جمع شونده استفاده می نماید تا به کاربر آزادی انتخاب سفر روی جاده یا در آسمان را بدهد.

خودرو پرنده آسکا ظرفیت حمل چهار سرنشین را دارد و می توان از آن در جاده همچون یک خودرو عادی استفاده کرد یا با توجه به قابلیت عمود پرواز بودن و بعلاوه قابلیت برخاست و فرود کوتاه (STOL) برای سفر هوایی به کار گرفته گردد. آسکا از یک طراحی آیرودینامیک سود می برد که تجربه رانندگی ایمن و کارآمد روی جاده و در هوا را ارائه می نماید. برد پروازی این خودرو 250 مایل (402 کیلومتر) عنوان شده است.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

به گفته گای کاپلینسکی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت نکست فیوچر موبیلیتی، ما به طور قابل توجهی بر عناصر ایمنی آسکا از جمله منابع انرژی دوگانه، بال های بزرگ، پروانه های بزرگ، شش بسته باتری برای حصول اطمینان از پرواز ایمن در آسمان همچون حرکت روی زمین متمرکز بوده ایم.

در شرایطی که به راحتی می توان از آسکا روی زمین استفاده کرد، تغییر حالت آن برای پرواز در باند های ویژه پرواز و فرود عمودی نیز به راحتی صورت می گیرد. با باز شدن بال ها، آسکا به ابزاری برای تجربه پروازی آرام و برنامه ریزی شده به مقصد مورد نظر راننده تبدیل می گردد. پس از فرود عمودی، کاربر می تواند دوباره همچون یک خودرو از آسکا استفاده نموده و به خانه بازگشته یا آن را در یک پارکینگ استاندارد پارک کند.

به گفته کاپلینسکی، برای ساختن جامعه و مالی بهتر، ما نیازمند روش های حمل و نقل بهتری هستیم و خودرو های پرنده بخشی از این معادله خواهند بود.

منبع: فرادید

به "(فیلم + عکس) آسکا؛ خودرو پرنده واقعی سال 2026 وارد بازار می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(فیلم + عکس) آسکا؛ خودرو پرنده واقعی سال 2026 وارد بازار می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید