مدل های بافت پاییزه خاص و پرطرفدار سال 1401

به گزارش وبلاگ شماره 3443، پوشیدن بافت ها، انتخاب مناسبی برای این فصل هستند، مانند پلیور های کلاسیک زیبا، لباس های با بافت نرم و خیره کننده و دامن های پشمی. آن ها را به راحتی می گردد با هم ترکیب کرد.

مدل های بافت پاییزه خاص و پرطرفدار سال 1401

لباس های بافت یار همیشگی شما در روز های سرد پاییز و زمستان هستند بنابراین ضروری است این آیتم را حتما در کمدتان داشته باشید. در ادامه با مجذوب نماینده ترین مدل های بافت زنانه در خدمت شما هستیم همراه ما باشید.

پوشیدن بافت ها، انتخاب مناسبی برای این فصل هستند، مانند پلیور های کلاسیک زیبا، لباس های با بافت نرم و خیره نماینده و دامن های پشمی. آن ها را به راحتی می گردد با هم ترکیب کرد.

در عین حال که این بافت ها استایل پاییزی به شما می دهند و نقش مهمی در گرم کردن ایفا می نمایند. کم کم داریم به هوای سرد و باد های شدید زمستان نزدیک می شویم و فقط چند ماه با زمستان فاصله داریم از همین حالا با انتخاب بافت های مناسب، از روز های سرد پاییز و زمستان سال جاری لذت ببریم.

با نزدیک شدن به فصل پاییز، نمی توانید به خاطر استایل و یا مد پاییزی زنانه (Feminine autumn style and fashion) تازه و خاص، هیجان زده نشوید. از بلوز های بزرگ گرفته تا بافتنی های سبک و ژاکت، همگی مجذوب نماینده هستند. این فصل آب و هوایی معتدل دارد که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد می باشد. هوایی ملایم که برخی روزهایش سردتر و گاهی اوقات گرم تر است.

همین موضوع باعث شده بانوانی که علاقه به مد و استایل لایه بندی و پوشیدن کت و ژاکت و پلیور دارند، پاییز برایشان دل انگیزتر به نظر برسد. این فصل کاملا غیر قابل پیش بینی است؛ به همین علت تصمیم گیری برای پوشیدن لباس و داشتن یک استایل مناسب فصل کمی سخت است!

در این مقاله با شیکترین و تازه ترین مد بافت پاییزی زنانه آشنا خواهید شد و با استفاده از تکنیک های بیان شده می توانید خود را زیبا تر و مجذوب نماینده تر کنید.

پاییز الهام بخش از برگ های زرد و نارنجی، سیب رسیده، انار قرمز، نسیم سرد و تکه های کدو تنبل است. رنگ های سرد در پاییز بسیار محبوب هستند. در استایل و مد پاییزی؛ رنگ ها و سایه های تیره تری خواهید دید. رنگ هایی پاییزی مجذوب نماینده شامل سیاه، قهوه ای، حنایی، خاکستری، هلویی است.

در این فصل رنگ سیاه در دنیای مد و استایل غالب است. ما در این مقاله به شما بانوان می گوییم که چگونه در پاییز لباس بپوشید تا خوش استایل باشید و در این فصل پر از زیبایی و تلألو بدرخشید.

ژاکت کش باف پشمی (Cardigan)

بافت هایی که با اصطلاح کاردیگان شناخته شده هستند در حقیقت ژاکت های بافتی هستند که از جلو کاملا باز هستند. ژاکت های کشباف پشمی برخلاف سایر بافت ها، همچون یک ژاکت یا مانتو به روی سایر لباس ها پوشیده می شوند و با زیپ یا دکمه از جلو بسته می شوند.

برای افرادی که گرمایی هستند و ممکن است تمایل داشته باشند در طول روز چند بار بافت خود را از تن در بیاورند، این مدل بافت انتخاب مناسبی خواهد بود. جالب است که بدانید این مدل بافتنی ها پیش تر به وسیله افسر های بریتانیایی در جنگ پوشیده می شد و به مرور زمان توانست راهی به دنیای مد باز نموده و بعنوان یکی از مدل های مطرح بافت پاییزه مورد استقبال قرار گرفتند.

بافت های ژاکتی کشباف یکی از مدل هایی هستند که علاوه بر اینکه می توان آن ها را روی یک تیشرت پوشید بلکه در استایل های لایه ای می تواند زیر یک ترنچ کت یا پالتو پوشیده گردد. این مدل بافت های جلوباز گاهی به میزان ای بلند هستند که در فصل پاییز بعنوان مانتو به تن میشوند.

سوییشرت پول اور (Pullover)

سوییشرت پول اور ها دسته بندی وسیعی را در بر میگیرند. در حقیقت هر بافتنی که جلوی آن باز نباشد یا دکمه نخورد بعنوان پول اور شناخته می گردد. با این حال یقه اسکی ها و تونیک ها را اغلب در دسته بندی دیگری قرار می دهند.

بخواهیم به ساده ترین شکل شرح بدهیم که سوییشرت پول اور چه مدلی است می توان گفت هر نوع بافتی که از یقه پوشیده گردد پول اور گفته می گردد. به جز یقه اسکی ها، یقه گرد ها و یقه هفت ها را نیز پول اور میدانند.

بافت یقه گرد (Crewneck)

ایده بافت های یقه گرد از قرن بیستم بوجود آمد. در آن موقع ورزشکاران این مدل بافت ها را برای جلوگیری از حساسیت های پوستی بعنوان گرمکن به تن می کردند. اما امروزه بافت های یقه گرد شکل اسپورت تری به خود گرفته اند و در میان زن و مرد محبوبیت بسیاری دارد.

همانطور که از نامش پیداست، بافت های یقه گرد یک یقه ساده و گرد دارند که نه روی گردن را می پوشاند نه خیلی باز است. این مدل بافت ها برای زمانیکه می خواهید یک استایل ساده و شیک بدون زیاده روی داشته باشید گزینه مناسبی است.

بافت یقه هفت (V-Neck)

بافت های یقه هفت به نسبت یقه گرد ها رسمی تر هستند و شکل متفاوتی به اندام شما می دهند. بخصوص اگر بخواهید لاغرتر دیده شوید یکی از راه چاره ها انتخاب لباس های یقه هفت است.

علاوه بر اینها، یقه هفت ها به علت اینکه یقه های بازی هستند به شما این امکان را می دهند از زیر یک شومیز یقه دار بپوشید و استایل رسمی تری ایجاد کنید. در نظر داشته باشید باز گذاشتن یقه این مدل بافت ها نیز ممکن است، اما اصلا رسمی نیست.

بافت تونیک (Tunic)

تونیک ها برخلاف سایر مدل های بافت و ژاکت، لباس های گرم و بافتنی هستند که گشادتر و بلندترند. تونیک ها گاهی تا روی زانو بلند هستند و گشادی آن ها به حدی است که ممکن است اورسایز به نظر برسند. تونیک ها می توانند با سایر انواع مدل های ژاکت بافت این فهرست نیز ترکیب شوند. مثلا یقه آن ها گرد، هفت، یا اسکی باشد.

ژاکت بافت یقه سه سانت (Mock Turtleneck)

بافت های یقه سه سانت نوعی یقه اسکی در نظر گرفته می شوند با این تفاوت که یقه کشباف آن ها یک لایه است و اغلب به تنگی یقه اسکی ها نیست. این مدل لباس های بافت به نسبت نمونه قبلی کمی خنک تر به نظر میرسند چرا که یقه آن ها دولا نیست و همین موجب میشوند احساس گرمای کمتری بکنید. در سایر موارد از نظر جنس و گشادی با بقیه مدل ها یکسان هستند.

ژاکت بافت یقه زیپ دار Quarter-Zip

بافت های یقه زیپ دار از نظر مدل یقه بسیار شبیه به یقه هفت ها هستند که یک زیپ یک چهارم دارند که در صورت لزوم باز یا بسته گردد. هرچند، برخلاف یقه هفت ها، این نوع یقه هنگام باز بودن کمی تا می خورد.

این مدل بافت ها گاهی ضخیم تر و گرمتر از سایر لباس های این فهرست هستند و بیشتر بعنوان یک لباس گرم به روی سایر لباس ها در زمانی بین فصل تابستان و پاییز پوشیده می گردد. یقه زیپ دار ها لباس های نسبتا حرفه ای و رسمی به شمار میروند که می توانند گزینه خوبی برای پوشیدن در محل کار باشند.

بافت بوی فرند

استایل های بوی فرند مدل هایی هستند که بزرگتر از اندام فرد به نظر میرسند. همچون شلوار های جین بوی فرند که چسبان نبوده و در بدن آزاد می ایستد. بافت بوی فرند نیز همینطور است. به نظر میرسد فرد لباس بزرگتر از تن پوشیده است. بافت های بوی فرند اغلب یقه هفت هستند و در جنس بافت نرم تر، کشمیر یا پشمی بافته میگردد.

وست بافتنی

وست های بافتنی یکی دیگر از انواع بافت ها هستند که اغلب در فصل پاییز مورد استفاده قرار می گیرند. این وست ها یا جلیقه های بافت بیشتر مواقع در طرح لوزی که یکی از انواع طرح چهارخانه محسوب می گردد فراوری میشوند و یقه آن ها نیز هفت است.

همین موجب می گردد به راحتی بتوانید در زیر آن یک شومیز یا یقه اسکی بپوشید. ترکیب وست بافتنی، شومیز یقه دار سفید و یک ترنچ کت می تواند ترکیب خوبی برای فصل پاییز و زمستان باشد.

منبع: ساعد نیوز

منبع: فرادید

به "مدل های بافت پاییزه خاص و پرطرفدار سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های بافت پاییزه خاص و پرطرفدار سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید